Jesteś tutaj

Pocałunki piasku

Autor: 
Wydawnictwo WAM

Pocałunki piasku to prawdziwa historia dziewczyny pochodzącej z wydm Sahary, która jako dwunastolatka otrzymuje nowe życie w Hiszpanii. Wyrasta na mądrą, piękną kobietę i zakochuje się z wzajemnością.

Prawdziwa historia saharyjskiej dziewczyny

Miała miłość, marzenia i plany… ale niewolnicza przeszłość upomniała się o nią.

Jesteśmy tym, kim uczyniła nas nasza przeszłość. Nigdy nie uda ci się zapomnieć, skąd pochodzisz, nigdy nie uda ci się tego zmienić... bez miłości.

Pocałunki piasku to prawdziwa historia dziewczyny pochodzącej z wydm Sahary, która jako dwunastolatka otrzymuje nowe życie w Hiszpanii. Wyrasta na mądrą, piękną kobietę i zakochuje się z wzajemnością. Niespodziewanie przeszłość powraca i skrywana przez nią tajemnica odbiera jej to, co najcenniejsze: miłość i wolność. Poznajemy szokującą prawdę o niewolniczej rzeczywistości, która jest udziałem kobiet w Afryce Zachodniej.

To wciągająca, pełna dramatycznych zwrotów akcji historia, o której trudno zapomnieć.

Poruszająca i inspirująca historia Saharyjki w kulturowym potrzasku. Oparta na faktach, gorąco polecam. - Omenaa Mensah

Hartani znaczy niewolnica

Prawdziwa historia pięknej Saharyjki Lai wzbudza mieszane uczucia. Z jednej strony dzięki Pocałunkom piasku można poznać szokujące fakty o niewolnictwie kobiet w Afryce Zachodniej i o bezprawiu, które się tam szerzy po opuszczeniu Hiszpanów kolonii, z drugiej można się wzruszyć prawością charakteru dziewczyny i kibicować, gdy wszystko w jej życiu zaczyna układać się dobrze.
Barbara Jaworska, "Gość Niedzielny" 04.10.2015

Wzruszająca, pełna drastycznych scen, ale również inspirująca historia hiszpańskiej pisarki. Opowiada prawdziwą historię Syryjki, do której powraca jej przeszłość.
ULA, "Nowiny Gazeta Codzienna" 14.10.2015

Reyes Monforte, hiszpańska pisarka i dziennikarka, znana również z licznych programów radiowych i telewizyjnych. Koncentruje się na dramatycznych historiach współczesnych kobiet, które borykają się z problemami wynikającymi ze zderzenia różnych kultur. Wszystkie jej bestsellerowe powieści: Niewierna, Burka miłości czy Okrutna miłość są oparte na faktach.

* * *

Reyes Monforte, Pocałunki piasku, Wydawnictwo WAM, Kraków 2015, s. 496