Jesteś tutaj

E-lite wydaje kolekcję "Perły Klasyki Kina Religijnego"

Autor: 
E-lite Distribution

To klasyczne produkcje kina religijnego realizowane przez znakomitych reżyserów w latach 50. i 60. Nie są to filmy zapomniane, jak można byłoby przypuszczać, ale raczej nieznane. Z prostej przyczyny. Nigdy nie zostały wydane w Polsce, chociaż znalazły się w światowej dystrybucji. 

Rozpoznawalność i sukces kolekcji „Ludzie Boga”, w której  E-lite Distribution  wydało już ponad 80 tytułów, skłoniło Wydawnictwo do poszerzenia formuły swojego unikatowego cyklu o filmach, które inaczej nigdy nie miałyby szansy dotrzeć do współczesnego widza, a które na to z pewnością zasługują. To klasyczne produkcje kina religijnego realizowane przez znakomitych reżyserów w latach 50. i 60. Nie są to filmy zapomniane, jak można byłoby przypuszczać, ale raczej nieznane. Z prostej przyczyny. Nigdy nie zostały wydane w Polsce, chociaż znalazły się w światowej dystrybucji. 

Większość  z nich to produkcje czarno-białe, jak np. znakomita Święta Pani z Fatimy Rafaela Gila, pierwszy film fabularny w historii kinematografii światowej, którego tematem stały się objawienia fatimskie. Jak się okazuje nie kolor decyduje o wartości filmu, ale talent reżysera, aktorów oraz nierozerwalnie towarzysząca dziełu doskonała muzyka. Z kolei prawdziwą  perełką kina religijnego przeznaczonego dla całej rodziny jest, film Cotolay – mały druh Franciszka, wersja koloryzowana  José Antonio Nievesa Conde. Takich filmów w  kolekcji „Ludzie Boga” będzie dużo więcej.

W najbliższym czasie zobaczą Państwo pierwsze filmy z serii „Perły klasyki kina religijnego”.  To filmy, które mimo postępu techniki i języka filmowego i dzisiaj nie straciły na aktualności. Potrafią zainteresować atrakcyjną fabułą widza w różnym wieku, a jednocześnie niosą ze sobą mocne przesłanie wiary. Wszystkie zostaną wydane, podobnie jak inne tytuły cyklu „Ludzie Boga”, wraz z książeczką z podtytułem: „Perły klasyki kina religijnego”,  w których znajdzie się wiele cennych tekstów napisanych przez autorytety Kościoła, nie zabraknie też informacji na temat filmu, jak i jego bohaterów. Wydawnictwo przygotowało bardzo ciekawą formę zawartości książki, która wprowadzi czytelnika i widza w tamte czasy. 

Pierwsze Perły, które  ukażą się w kolekcji „Ludzie Boga”, będą oznaczone następującą numeracją:

58. Święta Pani z Fatimy – premiera  26 października 2015 r.
Perły Klasyki Kina Religijnego

59. Cotolay - mały druh Franciszka  
Perły Klasyki Kina Religijnego

61. Święty Martin de Porres „Brat Miotła”
Perły Klasyki Kina Religijnego

62. Święta Teresa z Avila
Perły Klasyki Kina Religijnego