Jesteś tutaj

Święta Pani z Fatimy. Książka z dołączonym filmem DVD

Autor: 
E-lite Distribution

Święta Pani z Fatimy Rafaela Gila to  klasyk hiszpańskiego kina, a zarazem pierwszy film fabularny w historii kinematografii światowej, którego tematem stały się objawienia fatimskie. 

Przedstawiamy Państwu książkę z dołączonym filmem fabularnym Święta Pani z Fatimy.

Już za 2 lata będziemy obchodzili 100. rocznicę objawień fatimskich. Zapraszamy do zapoznania się książką, w której są zamieszczone teksty  autorytetów związanych z kultem maryjnym.

Pani Magdalena Buczek oraz ks. Krzysztof Czapla SAC w pełni oddali się w ręce Świętej Pani z Fatimy i tym w książce chcieli się z Państwem podzielić.

Święta Pani z Fatimy Rafaela Gila to  klasyk hiszpańskiego kina, a zarazem pierwszy film fabularny w historii kinematografii światowej, którego tematem stały się objawienia fatimskie. Film rozpoczyna się krótką charakterystyką sytuacji politycznej i społecznej, w jakiej znalazła się Portugalia w 1917 roku, gdzie nabierały rozpędu coraz bardziej brutalne prześladowania religijne. Po tym krótkim wstępie rozpoczyna się właściwa akcja filmu. Poznajemy rodziny dzieci, które stały się świadkami przyszłych objawień, ich rodzinne smutki i radości. 

Film przedstawia także toczący Portugalię konflikt między władzą, która dąży do zniszczenia Kościoła i religii, a wiejską społecznością, dla której wiara jest wszystkim. - Boga nie możecie wygnać, zostanie w Portugalii wbrew waszej woli – mówi w filmie w rozmowie z przedstawicielem gubernatora matka księdza, któremu kazano wyjechać z kraju. 

Reżyser w miarę wiernie oddaje historię objawień. Dzisiaj, po upływie 60 lat, ten świetnie wyreżyserowany i zagrany film ogląda się ze wzruszeniem. Nic dziwnego, bo Rafael Gil, autor wielu filmów, zajmuje w historii hiszpańskiego kina szczególną pozycję. 

Film dołączony do książki.

* * *

Święta Pani z Fatimy, Hiszpania 1951, 90 min. Film czarno-biały.  Kolekcja Ludzie Boga nr 58 (Perły Klasyki Kina Religijnego)