Jesteś tutaj

Medytacje nad Ewangelią niedziel i świąt. Rok A, B, C. Przewodnik do dialogu ze słowem Boga

Autor: 
Bratni Zew

Niniejsza książka nie jest interpretacją naukową lub gotową homilią, ale pomocą w nawiązaniu dialogu z Bogiem. Stanowi zbiór myśli wprowadzających w medytację nad Ewangeliami niedziel i świąt (Rok A, B, C). 

Medytacje nad Ewangelią niedziel i świąt. Rok A, B, C. Przewodnik do dialogu ze słowem Boga autorstwa słynnego kardynała Thomáša Špidlìka, które ukazały się nakładem franciszkańskiego Wydawnictwa Bratni Zew, to oryginalna pomoc do spotkania Boga w Jego Słowie.

„Nieznajomość Pisma Świętego – pisze św. Hieronim – jest nieznajomością Chrystusa”. A św. Ambroży dodaje: „Gdy modlimy się, mówimy do Niego, a gdy czytamy Boże słowa, słuchamy tego, co On nam mówi”. Czytać i słuchać – dwa nierozłączne aspekty modlitwy. Niniejsza książka nie jest interpretacją naukową lub gotową homilią, ale pomocą w nawiązaniu dialogu z Bogiem. Stanowi zbiór myśli wprowadzających w medytację nad Ewangeliami niedziel i świąt (Rok A, B, C). Ich korzenie wgłębiają się w najstarszą tradycję Kościoła, pisma Ojców pierwszych wieków. Dostarczają one czytelnikowi przemyśleń, które wspomagają powrót do słów świętych, rozważanie, smakowanie ich i odkrywanie za każdym razem nowego znaczenia. Jest to dyskretny przewodnik do dialogu ze słowem Bożym i wprowadzania Ewangelii każdego dnia we własne życie.

* * *

Kard. Thomáš Špidlìk, Medytacje nad Ewangelią niedziel i świąt. Rok A, B, C. Przewodnik do dialogu ze słowem Boga, Wydawnictwo Bratni Zew, Kraków 2015, s. 624