Jesteś tutaj

Spotkania z Jezusem w Ewangelii św. Jana (cd mp3)

Autor: 
Wydawnictwo Emmanuel

Rekolekcje wygłoszone przez ks. Jarosława Międzybrodzkiego w oparciu o Ewangelię wg św. Jana. Zapis na żywo.

Punktem wyjścia tych 7-dniowych rekolekcji jest spotkanie z żywym Jezusem, ponieważ prawdziwa wiara inaczej zrodzić się nie może. Wewnętrzna przemiana dokonuje się pod wpływem Jego Osoby, a nie z przestrzegania praw i zasad. Jako obszar tego spotkania zaproponowane są sceny z Ewangeli wg. św. Jana. O niej Orygenes napisał, że jej sensu nie potrafi przyjąć nikt, kto nie spocznie na piersi Jezusa i nie przyjmie od Niego Maryi jako swojej Matki. Usłyszymy także wiele odniesień do konkretnych relacji międzyludzkich, które są naszym udziałem w życiu codziennym. Słuchając, można uzmysłowić sobie, w jaki sposób spotkanie z Jezusem przekłada się na wszystkie inne nasze spotkania.

Ks. Jarosław Międzybrodzki, doktor teologii, wieloletni moderator Ruchu Światło-Życie, pełnił posługę egzorcysty archidiecezji katowickiej. Obecnie proboszcz parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej - Goduli.

* * *

ks. Jarsław Międzybrodzki, Spotkania z Jezusem w Ewnagelii św. Jana (mp3), Wydawnictwo Emmanuel, Katowice 2015, czas trwania 7 godzin 25 minut