Jesteś tutaj

„Słowo wśród nas”: Nawróć mnie, Panie, a żyć będę

Autor: 
PROMIC

W Magazynie znajduje się m.in. artykuł o Piotrze Faberze – jednym z ulubionych świętych papieża Franciszka, rachunek sumienia, a także świadectwo więźnia oraz poruszająca odpowiedź na naszą ankietę „Bóg żyje i działa”.

Czym jest nawrócenie? Czy to dzieło nasze, czy też Boga? Autor artykułów zawartych w marcowym numerze „Słowa wśród nas”, ks. Robert Skrzypczak, pokazuje, że to nie żadne nakazy, ale dopiero odkrycie przebaczającej, bezwarunkowej miłości Boga wzbudza w nas pragnienie odwzajemnienia tej miłości i daje siłę do zerwania z grzechem.

 

Jak w każdym numerze polecamy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych. 
W Magazynie znajduje się m.in. artykuł o Piotrze Faberze – jednym z ulubionych świętych papieża Franciszka, rachunek sumienia, a także świadectwo więźnia oraz poruszająca odpowiedź na naszą ankietę „Bóg żyje i działa”. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się swoim świadectwem. 
Ponadto krzyżówka biblijna oraz kalendarz liturgiczny.

* * *

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie. 

  • rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
  • artykuły pogłębiające wiarę
  • świadectwa czytelników
  • żywoty świętych
  • krzyżówki o tematyce biblijnej