Jesteś tutaj

Tajemnica św. Bernadety z Lourdes

Autor: 
E-lite Distribution

W filmie poznamy tajemnicę nienaruszonego ciała św. Bernadety Soubirous, dziewczyny, której w 1854 roku w Lourdes ukazała się Matka Boża. W dokumencie zaprezentowane są mało znane powiązania między wizjami z Lourdes i Kaplicą Cudownego Medalika na Rue du Bac w Paryżu.

Książka

„Spotkanie z Matką Bożą w grocie Massabielle było dla niej ogromnym przeżyciem i związane było ze zleconym jej zadaniem do wykonania. Nie podchodziła do tych objawień bezkrytycznie, czego wyrazem było pokropienie Maryi wodą święconą podczas drugiego objawienia, dla upewnienia się, czy nie ma do czynienia z oszustwem szatana.

Chociaż Maryja zapowiedziała jej życie pełne cierpienia, a dopiero po śmierci w niebie radość i chwałę, Bernadetta nie wahała się odpowiedzieć Maryi „tak”. Przyjęła krzyż fałszywych oskarżeń o oszustwo, ból utraty dobrego imienia, kpiny, krzyż uwięzienia, niezrozumienie sióstr w zgromadzeniu zakonnym, do którego wstąpiła. Wytrwała jednak do końca, a dzięki niej Orędzie Bożej Miłości, skierowane zwłaszcza w stosunku do ludzi chorych, dotarło na cały świat.

Św. Bernadetta uczy, że także każdy z nas – jeśli będzie posłuszny Panu Bogu – może stać się zwiastunem i posłańcem Bożej Miłości i Miłosierdzia.”

 

O. Grzegorz Bartosik OFMConv

 

Film

W filmie poznamy tajemnicę nienaruszonego ciała św. Bernadety Soubirous, dziewczyny, której w 1854 roku w Lourdes ukazała się Matka Boża. W dokumencie zaprezentowane są mało znane powiązania między wizjami z Lourdes i Kaplicą Cudownego Medalika na Rue du Bac w Paryżu. Film ten pokazuje, jak rodzi się i kształtuje Święta. Poznamy, jak zwykła, uboga i pokorna dziewczyna z południa Francji staje się narzędziem w rękach Bożej Opatrzności i jak przez nią Maryja przypomniała dzisiejszemu światu orędzie Ewangelii.

Materiał z udziałem pielgrzymów z całego świata. W filmie głos na temat Tajemnicy św. Bernadety z Lourdes zabiera Vittorio Messori, który objawienia w Lourdes badał przez 30 lat, śmiało może więc uchodzić za specjalistę w tej dziedzinie. Wydał również książkę Tajemnica Lourdes. Czy Bernadetta nas oszukała?

Dokumentalny film Tajemnica św. Bernadety z Lourdes odpowiada na wszystkie wątpliwości.

* * *

Tajemnica św. Bernadety z Lourdes, kolekcja Ludzie Boga nr 14 (Fakty - cuda - tajemnice)