Jesteś tutaj

Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci (nowe wydanie)

Autor: 
jednosc.com.pl

„Biblia dla małego chrześcijanina” została przygotowana z myślą o najmłodszych dzieciach. Nigdy bowiem nie jest za wcześnie, by przekazać maluchom dobrą nowinę o wielkiej miłości Pana Boga.

Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej uszyć gałgankowego konika i zrobić na szydełku szalik, Antku – konstruktorze dziwnych machin, uwielbiającym zamieniać się w naukowca, Luci i Lusi – bliźniaczkach mieszkających w pokoju w paski, lubiących gotować przepyszne pomidorówki: zimową i letnią, oraz kotce Bazylii i psie Tymianku.

W książce znajduje się prawie 100 opowiastek i ponad 130 bajkowo opisanych przepisów na pyszne potrawy. Jeśli chcesz wyruszyć z nami w przepyszną, bajkową podróż do krainy smaków, zapachów i kolorów, koniecznie przeczytaj tę książkę!

Czytelnicy o książce "Cecylka Knedelek...":

  • "Cecylka to świetna "baza" na spontaniczne urzędowanie w kuchni, pichcenie na poprawę nastroju, warsztaty kulinarne i co tylko chcesz. Na pewno ją kupię mojej trzylatce..."
  • "Miałam dziś przyjemność "Cecylię" przekartkować :). Świetna księga do gotowania (i co najważniejsze, do czytania!) dla młodej kucharki ;)). Brawa za ten wspaniały tytuł! To wspaniale, że wreszcie w zalewie książek kucharskich dla dorosłych z różnych stron świata ktoś pomyślał o dzieciach i o tym, jak bardzo lubią pomagać nam w kuchni. Dodatkowym plusem i dumą jest to, że książka została napisana przez polską autorkę. Gorąco polecam! (źródło forum.gazeta.pl)
  • Kochamy CECYLKĘ!!! Dziękujemy autorce za fantastyczną książkę. Pod każdym względem wspaniała, pełna przemiłych historii, cudnych ilustracji, porządnie wydana! Cecylka i Waleria zadomowiły się w naszej kuchni na stałe. Serdecznie polecamy! (źródło merlin.pl)
  • Dlaczego wybrałam Cecylkę Knedelek? Ponieważ to wspaniała pozycja łącząca w sobie literaturę z pasją, przyjemność z użytecznością i fantazję z realizmem. Pięknie wydana, bogato ilustrowana z genialnymi fotografiami. (wpis na Facebooku - Biblioteka Pachnąca Cynamonem)

Cecylka zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców do wesołej zabawy na www.cecylkaknedelek.pl

* * *

Joanna Krzyżanek, ilustracje Marcin Ciseł, Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci (nowe wydanie), Wydawnictwo Jedność, Kielce 2015, stron 496.