Powstały już trzy części z serii Nudne filmiki o narkotykach. Uzależnienie, Pole minowe i Trawa to krótkie animacje, który z humorem podejmują bardzo ważne tematy.
Powstały już trzy części z serii Nudne filmiki o narkotykach. Uzależnienie, Pole minowe i Trawa to krótkie animacje, który z humorem podejmują bardzo ważne tematy.
To poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. Premiera 10 marca 2017 r.
Przeniesiona na ekran kinowy historia bł. Karoliny Kózkówny jest bez wątpienia ważnym głosem w świecie, który zagubił gdzieś podstawowe wartości. Jest to niezwykle artystyczny, a zarazem prosty obraz przypominający współczesnemu widzowi, że jedyną odpowiedzią na zagubienie i samotność jest głęboka wiara w Boga. Zerwany kłos to także dowód na to, że potrafimy robić dobre filmy o ważnych sprawach.
Wyjątkowo emocjonalny, przejmujący swoją autentycznością i niezwykle poruszający – Historia Marii (reż. Jean-Pierre Améris) to film, na podstawie historii, która wydarzyła się naprawdę. Już od 21 października będzie go można zobaczyć w kinach studyjnych w całej Polsce!
Katolicka komedia? Brzmi nieszczególnie, ale Włosi udowodnili, że to bardzo dobre połączenie. Jak Bóg da w reżyserii Edoardo Falcone to film, który naprawdę warto zobaczyć. I zdrowo się pośmiać.
Zaskakujące, jak dużo osób wie o objawieniach w Lourdes, o ich treści, natomiast niewiele wiadomo o wizjonerce, która przez Kościół Katolicki w ubiegłym stuleciu została uznana za świętą.
Książek na temat sanktuarium maryjnego w Różanymstoku wydano już kilka. Sam prezentowałem na niniejszym portalu dwie z nich. Czas, aby przedstawić tegoroczną produkcję filmową dotyczącą wspomnianego miejsca kultu.
Błogosławiona wina w reżyserii Przemysława Häusera to niezwykle barwny dokument fabularyzowany o cudownym obrazie Madonny Gregoriańskiej, który powstał na kanwie dziejów rodu Sapiehów.
W serii „Ludzie Boga. Fakty. Cuda. Tajemnice” wydawca pragnie nam przybliżyć niektóre postaci Kościoła czy też miejsca otaczane szczególną czcią, a z jakiegoś powodu owiane tajemnicą bądź też niezrozumiałymi z ludzkiego punktu widzenia wydarzeniami. Tak też jest z nazaretańskim domkiem Maryi, który do dnia dzisiejszego znajduje się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Loreto we Włoszech.
Film spodobał mi się. Doceniam w szczególności starą szkołę aktorską, gdzie aktorzy starali się swoją mimiką twarzy, czasem zbyt przejaskrawioną, oddać emocje i nastroje poszczególnych scen.