Jesteś tutaj

„Idziemy”: Niech Bóg prowadzi!

Autor: 
Idziemy

Problem spowiedzi furtkowej – Czym jest tzw. spowiedź furtkowa i dlaczego Episkopat Polski jej zakazał? – odpowiada bp Andrzej Siemieniewski w rozmowie z Moniką Odrobińską.

W numerze na 9 sierpnia 2015 warto przeczytać:

- Doskonały jest tylko Bóg – O walce Kościoła z pedofilią, dyktaturze relatywizmu i o tym, co w życiu najważniejsze, mówi kard. Zenon Grocholewski w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim.

- Problem spowiedzi furtkowej – Czym jest tzw. spowiedź furtkowa i dlaczego Episkopat Polski jej zakazał? – odpowiada bp Andrzej Siemieniewski w rozmowie z Moniką Odrobińską.

- Odwagi, Panie Prezydencie – Dwa pierwsze miesiące prezydentury to będzie dla Andrzeja Dudy chodzenie po polu minowym. – mówi prof. Zbigniew Stawrowski w rozmowie z Radkiem Molendą.

- Niech Bóg prowadzi – Prezydent nie musi być na każdym większym odpuście ani wpływać na obsadę probostw i biskupstw. Ważne tylko, żeby pozostał człowiekiem sumienia.  – pisze ks. Henryk Zieliński.

- Psychościema za duże pieniądze – Czym są modne ostatnio w Polsce „ustawienia rodzinne Hellingera”? – wyjaśnia Monika Odrobińska.

- Biskup nie opuścił powstańców? – Dlaczego niektóre media ciągle dokonują przeciwstawiania dobrych księży złym biskupom? Kłamstwa napisane w Rzeczpospolitej o jednym z biskupów uczestniczących w Powstaniu Warszawskim dementuje abp Marek Jędraszewski.

- „Interesy” Kościoła – Czy Kościół oczekuje od obecnych albo przyszłych władz, że będą troszczyć się o jakieś jego interesy? – pisze o Dariusz Kowalczyk SJ.

- Wciąż szlaku – Jak wygląda pielgrzymka na Jasną Górę i codzienność z perspektywy osoby poruszającej się na wózku? – pisze Sylwia Gawrysiak.

- Warto spróbować – Dlaczego warto zdobyć się sierpniową abstynencję? – pisze Krzysztof Ziemiec.

- Prawda czy kreacja? – Jakie dziedzictwo pozostawia po sobie prezydent Komorowski? – pokazuje Jacek Karnowski.

- Irańskie więzienie – Dlaczego muzułmanie z Iranu czasem decydują się przejść na chrześcijaństwo? – pisze Michał Korczyński.

- Odwaga wiary – O próbach „odświatowienia” Kościoła w Niemczech pisze Stefan Meetschen.

- Życzenia dla prezydenta – O najpilniejszych zadaniach stojących przed nowym prezydentem pisze Marek Jurek.

- Ucieczka w Bieszczady – Uroki połonin i łemkowskich cerkwi opisuje Hanna Dębska.