W numerze na 4 października 2015 warto przeczytać:
- Europa w cieniu minaretów – Jak doszło do upadku chrześcijaństwa w północnej Afryce i czy ten sam scenariusz może się powtórzyć w Europie? – odpowiada ks. prof. Jozef Naumowicz w rozmowie z Iwoną Żurek.
- Inwazja masonów – Szefowie klubów parlamentarnych trzech największych ugrupowań w Portugalii to masoni. – o niebezpiecznej sytuacji pisze Marcin Zatyka.
- Miejsce Polski – Nasz sprzeciw wobec europejskiego zapętlenia może być zbawienny dla wszystkich. – pisze Dorota Gawryluk.
- „Praworządny” Volkswagen – Kulisy oszustwa największej niemieckiej firmy motoryzacyjnej odsłania prof. Kazimierz Dadak.
- Po co nam Synod o Rodzinie? – Czym tegoroczny Synod o Rodzinie będzie się różnił od poprzednich? – mówi abp Henryk Hoser SAC w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
- Nasze pięć minut – Polska znowu ma swoje piec minut w Kościele i w świecie. – pisze ks. Henryk Zieliński.
- Cesarzowi, co boskie? – Jak wyglądają wzajemne rozliczenia między kurią biskupią i władzami miasta w Poznaniu? – pisze Monika Odrobińska.
- Kultura pożegnania – Co zrobić z muzułmanami, którzy po przybyciu do Niemiec nie stosują się do niemieckiego prawa? – pisze Stefan Meetschen.
- Niechciany Pilecki – Spośród ponad 460 poproszonych o pomoc senatorów i posłów tylko sześciu wpłaciło po 100 zł. na produkcję filmu o rotmistrzu Pileckim. – pisze Krzysztof Ziemiec.
- Papież i cesarz – Co będzie z Polską, jeśli wejdziemy na tę drogę, z której państwa zachodnioeuropejskie nie mają już odwrotu? – pisze Marek Jurek.
- Fundacja buduje rodziny – O zbliżającym się Dniu Papieskim i o Fundacji Nowego Tysiąclecia organizującej tego dnia zbiórkę na rzecz młodzieży pisze Joanna Socha.
- Degradacja na życzenie – Wybór, jaki przed nami stoi jest prosty: albo zmiana i nadzieja, albo kontynuacja i dalsza degradacja. – pisze Jacek Karnowski.
- Rodzina, Kościół, uniwersytet – Dlaczego współczesne prądy lewackie dążą do zniszczenia rodziny i Kościoła odpowiada o Dariusz Kowalczyk SJ.
- Misja Franciszka – Wizytę papieża Franciszka na Kubie i w USA podsumowuje Wojciech Świątkiewicz.
- Orędzie na Światowy Dzień Młodzieży – Zostało już tylko kilka miesięcy do spotkania w Polsce – pisze w swoim orędziu papież Franciszek.