Jesteś tutaj

„Idziemy”: Ślub dla każdego?

Autor: 
Idziemy

Łatwe udzielanie chrztów i ślubów prowadzi do tego, że chrzcimy przyszłych pogan, a małżeństwa już na wstępie przeznaczone są do rozpadu. – mówi abp Henryk Hoser w rozmowie z Moniką Odrobińską.

W numerze na 30 sierpnia 2015 warto przeczytać:

- Ślub dla każdego? – Łatwe udzielanie chrztów i ślubów prowadzi do tego, że chrzcimy przyszłych pogan, a małżeństwa już na wstępie przeznaczone są do rozpadu. – mówi abp Henryk Hoser w rozmowie z Moniką Odrobińską.

- Biedni i skrzywdzeni? – Nie ma chyba bardziej żałosnego niż widok polityka, który czuje się skrzywdzony przez wyborców. – pisze Dorota Gawryluk.

- I tak wygramy – Dlaczego nasz rodzimy handel nie ma żadnych preferencji, a zagraniczne korporacje korzystają z ulg? – mówi Piotr Duda w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

- „Tolerancyjna” Europa – Przedszkolanka z wiedeńskiego przedszkola została ostatnio zwolniona tylko dlatego, że odpowiedziała pytającym ją dzieciom, na czym polega Boże Narodzenie. – o przykładach nietolerancji wobec chrześcijan w Europie pisze Stefan Meetschen.

- Po co ślub – Ludzi, którzy żyją bez ślubu i nie widzą w tym problemu, pytam zwykle, czy poszliby do spowiedzi do kogoś, kto nie jest księdzem. – pisze ks. Henryk Zieliński.

- Pora otworzyć oczy – Skąd się bierze i na czym polega realizowany w Gazecie Wyborczej zamysł niszczenia tradycyjnej rodziny? – pisze Marek Jurek.

- Wkurzeni – Jedynie 17 na 100 dorosłych Polaków w ogóle nie rozważa emigracji z kraju  – pisze Iwona Żurek. 

- Kobiety „Solidarności” – Losy dwóch kobiet zaangażowanych od początku w tworzenie i działalność NSZZ „Solidarność” opisuje Ewelina Steczkowska.

- Prawda o Westerplatte – Jak wyglądały przegotowania do obrony Westerplatte, sama obrona i późniejsze losy żołnierzy? – mówi dr Andrzej Drzycimski w rozmowie z Eweliną Steczkowską.

- Ocalony z Dachau – Dzieje jednego z ostatnich już żyjących więźniów KL Dachau opisuje Irena Świerdzewska.

- Miłość i myślenie – Bóg nie będzie nas pytał czy byliśmy szczęśliwi, lecz czy umieliśmy innych uszczęśliwiać. – pisze ks. Jan Sochoń.

- Agonia monopartii – Czy ktoś, kto kocha Polskę, wycofuje się z nauczania jej historii? – pisze Jacek Karnowski.

- Co powie Papież? – O przygotowaniach do wizyty papieża Franciszka w USA i na Kubie piesze o. Andrzej Koprowski SJ.

- Ważne pojęcia – Jak manipuluje się umysłami dzieci za pomocą książeczek sprzedawanych w Biedronce – pisze o Dariusz Kowalczyk SJ.

- Bóg dał mi cię na chwilę – Czy warto urodzić dziecko, które żyć będzie tylko przez chwilę? – wzruszającą historię opisuje ks. Paweł Kłys.

- Zmowa milczenia – Każdego roku ponad tysiąc chrześcijanek i hindusek w Pakistanie jest zmuszanych do zawierania małżeństw z muzułmanami i do zmiany religii – pisze Tomasz Korczyński.

- Świętokrzyskie cuda – Karczówkę i inne sanktuaria świętokrzyskie opisuje Elżbieta Ruman.