Jesteś tutaj

Kobieta pewna siebie

Autor: 
Edycja św. Pawła

Dzieląc się swoją historią, autorka pokazuje, jak odnaleźć poczucie bezpieczeństwa oraz własnej wartości, polegając na Bożych obietnicach.

Każda kobieta miewa w swoim życiu chwile zwątpienia i myśli o sobie, że nie jest wystarczająco dobra, mądra lub wartościowa. Nie dam rady. To się nigdy nie zmieni. Nigdy nie będzie lepiej. Do niczego się nie nadaję. Jakże często kobiety prowadzą podobne monologi. Tego typu myśli kładą się cieniem na ich pragnienia oraz plany i nie pozwalają osiągnąć zaplanowanego celu. Zniekształcony obraz siebie i brak pewności, blokują spełnianie się obietnic, zamykają serce na prawdę, która ma moc przemieniać od wewnątrz. 

Renee Swope zna to uczucie. Miała cudowną rodzinę, spełniała się zawodowo, jej działania na rzecz duszpasterstwa kobiet przynosiły obfite owoce, a ona wciąż nie potrafiła w siebie uwierzyć. Dzieląc się swoją historią, pokazuje, jak odnaleźć poczucie bezpieczeństwa oraz własnej wartości, polegając na Bożych obietnicach. Autorka przywołuje różne historie biblijne, aby ukazać, jak działa Bóg (historia Gedeona, spotkanie Jezusa z Samarytanką przy studni, przypowieść o talentach), a poza tym dzieli się przykładami z własnego życia. 

Na końcu każdego rozdziału znajdują się modlitwy oraz pytania do refleksji. Książka zawiera także tabelę, w której autorka zamieściła trzydzieści jeden Bożych obietnic, dzięki którym kobieta może nabrać pewności siebie.

Renee Swope - znana prelegentka konferencji dla kobiet. Dyrektor wykonawczy fundacji Proverbs 31 Ministries. Autorka i współautorka książek: Encouragement for Today, God’s Purpose for Every Woman, Leading Women to the Heart of God i The Reason We Speak. A także bestsellera „A Confident Heart”, publikacji wielokrotnie nagradzanej, przetłumaczonej na sześć języków i sprzedanej w ponad 150 tysiącach egzemplarzy. Jest również współgospodarzem radiowej audycji "Codzienne życie Lysy & Renee", która każdego tygodnia dociera do ponad 10 milionów kobiet na całym świecie. Mieszka wraz z mężem oraz trojgiem dzieci w Północnej Karolinie.

Mocne strony

  • popularność poradników, zwłaszcza dla kobiet
  • alternatywna dla „świeckich” poradników dla kobiet
  • odwołanie do konkretnych miejsc w Piśmie Świętym
  • autorka powołuje się na sytuacje z własnego życia, co jeszcze bardziej uwiarygadnia treść
  • świetne recenzje na Amazonie (580 recenzji, w tym 490 pięciogwiazdkowych)
  • przejrzysty język 

Odbiorcy
książka dla kobiet w każdym wieku

Bóg daje nam swoje Słowo, przesyłając je niczym miłosne listy z nieba, aby orzeźwiały nasze spragnione i umęczone dusze. Dzięki temu stajemy się takimi kobietami, jakimi od zawsze pragnął nas Bóg. Właśnie dlatego tak cenna jest książka Renee. Odkryjecie ją jako przyjaciółkę w samym sercu jej przekazu. Osobiście przeszła drogę, o której pisze, i podzieliła się odkrytymi prawdami, które usuwają brak wiary w siebie i wprowadzają do duszy tak bardzo upragnione poczucie własnej wartości. Przeczytaj tę książkę i zacznij żyć odważnie.

* * *

Renee Swope, Kobieta pewna siebie. Jak przestać w siebie wątpić i zacząć żyć, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2015, s. 232