Z racji na przypadający jubileusz 75-lecia śmierci błogosławionych męczenników z oratorium w Poznaniu Wydawnictwo Salezjańskie opracowało i wydało na nowo książkę poświęconą tym postaciom.
7 lat 10 miesięcy
Salezjanin-kapłan Inspektorii św. Stanisława Kostki. Od września 2012 r. do chwili obecnej pełni posługę spowiednika w nowicjacie salezjańskim w Kutnie-Woźniakowie. Zajmuje się pracą dydaktyczną (wykłady w nowicjacie), naukową (publikuje artykuły, sprawozdania i recenzje książek w czasopismach: „Seminare. Poszukiwania Naukowe”, „Studia Loviciensia”, „Archiwa Biblioteki i Muzea Kościelne”, „Kutnowskie Zeszyty Regionalne”, „Kronika Inspektorialna Inspektorii św. Wojciecha”, „Pro memoria. Biuletyn informacyjny”), a także rekolekcyjno-duszpasterską (głoszenie rekolekcji, prowadzenie duchowe osób zakonnych i świeckich, pomoc w duszpasterstwie parafialnym). Interesuje się historią salezjańską, pedagogiką, muzyką kościelną i teologią duchowości, ze szczególnym uwzględnieniem autobiografii, dzienników oraz notatników duchowych XX wieku.
Z racji na przypadający jubileusz 75-lecia śmierci błogosławionych męczenników z oratorium w Poznaniu Wydawnictwo Salezjańskie opracowało i wydało na nowo książkę poświęconą tym postaciom.
Polska literatura mistyki przeżyciowej wzbogaciła się w 2016 roku o cenne pozycje książkowe. Do ostatnio prezentowanych przeze mnie zapisków s. Wandy Boniszewskiej (Ukryta przed światem. Dziennik duszy) dołącza kolejna publikacja Alicji Lenczewskiej, której zapiski duchowe wydane przez poznańskie Wydawnictwo Agape noszą tytuł Świadectwo. Dziennik duchowy.
Właśnie ukazała się na polskim rynku wydawniczym książka, która prezentuje zapis mistycznego życia s. Wandy Boniszewskiej. Publikacja jest owocem pracy różnych osób: ks. Sławomira Sznurkowskiego SSP (podjął się zadania redakcji całości), s. Alicji Bronakowskiej CSA (opracowała teksty s. Wandy), ks. dra Michała Damazyna – redaktora naukowego.
Książka jest owocem spotkań Petera Seewalda z Benedyktem XVI, które autor miał okazję odbywać jeszcze za pontyfikatu papieża Ratzingera, jak i po jego abdykacji. Publikacja mówi o osobie, której nieprzeciętna inteligencja, wiara, styl bycia oraz historia życia mogą zaskoczyć, urzec oraz przejąć do głębi.
Książek na temat sanktuarium maryjnego w Różanymstoku wydano już kilka. Sam prezentowałem na niniejszym portalu dwie z nich. Czas, aby przedstawić tegoroczną produkcję filmową dotyczącą wspomnianego miejsca kultu.
Pisma Franciszka Salezego, choć powstały wieki temu, mogą uczyć współczesnych naśladowców Jezusa Chrystusa istoty wiary – miłości Boga, bliźniego i samego siebie.
Książka pt. Bóg albo nic. Rozmowa o wierze już została przetłumaczona na kilkanaście języków i cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników w różnych krajach. Od marca bieżącego roku można ją także przeczytać po polsku. Publikacja ma formę wywiadu-rzeki, który przeprowadza Nicolas Diat, dziennikarz, ceniony watykanista, z obecnym prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robertem Sarahem.
Bogactwo historii, architektury, sztuki, krajobrazu oraz duchowości łączy się w jednym, wyjątkowym miejscu. To Różanystok. O nim opowiada nowa książka Sanktuarium maryjne Różanystok.
Dzieło ks. Gabrela Deptak przyjaźni. Silva rerum to świadectwo życia człowieka, salezjanina i kapłana o wielu pasjach. Książka – pisana prostym stylem – wypełnia zarówno powaga wynikająca z podejmowanych przez Autora tematów teologicznych, ale i szczypta radości oraz optymizmu.
Nowa książka ks. Tomasza Łukaszuka odsłania świat Madagaskaru, gdzie pracują salezjanie. Lektura dla młodych pasjonatów dalekich krajów, innych kultur oraz misji.
Niniejsza pozycja Wydawnictwa św. Stanisława BM jest dla zgłodniałych duchowego pokarmu doskonałym uzupełnieniem ich codziennego spotkania z Pismem świętym, które pełne jest odniesień do rozważanego w tym roku zagadnienia miłosierdzia.
Spuścizna duchowa biskupa Genewy jest bogata i od stuleci interesuje oraz porusza dusze wierzących. Co jest tego powodem? Być może lektura Traktatu pozwoli znaleźć czytelnikowi własną odpowiedź na to pytanie.