Jesteś tutaj

Muzyczna Reaktywacja

Założony w latach 90-tych przez wybitnego kontrabasistę i kompozytora Andrzeja Cudzicha (1960-2003) zespół AmenBand na nowo rozpoczął swą działalność! Nagrana przez młodych muzyków płyta „Reaktywacja” już pod koniec października ujrzy światło dzienne.

– To muzyka wiecznie młoda. Wymaga tego, by usłyszał ją świat i nowe pokolenia – mówi Mikołaj Budniak, lider reaktywowanej przez Fundację im. Andrzeja Cudzicha formacji. Płyta Reaktywacja (EP) przynosi całkiem nowe brzmienia. Znajdziemy tam dwa utwory znane z wcześniejszej działalności zespołu, ale wykonane w zupełnie innej odsłonie muzycznej, jak i dwie nowości.

Mimo że młodzi artyści wzorowali się na założycielu AmenBandu, znanym głównie z ambitnej muzyki jazzowej, to jednak tu utwory brzmią raczej pop-rockowo. – To nie będzie już AmenBand z lat 90-tych. To była jednak muzyka dla wyszukanego odbiorcy, dużo tam jest elementów jazzu, gospel, soulu. My chcemy się otwierać na nowe... – tłumaczy Katarzyna Cudzich-Budniak, wiceprezes Fundacji, prywatnie córka Andrzeja Cudzicha.

Dlatego na krążku usłyszeć można inspiracje współczesnymi formacjami: zespołu Coldplay oraz chrześcijańskiej megagwiazdy, Hillsong United. – Uważamy, że na naszym rodzimym rynku brakuje muzyki rozrywkowej, która mówi o Bogu. Nasza działalność ma tę lukę uzupełnić. Chcemy trafić do młodzieży z nową jakością – mówi Budniak.

Więcej informacji:
www.facebook.com/amenband.reaktywacja
www.facebook.com/fundacjaAC 
www.andrzejcudzich.art.pl

Na płycie:
Blessed and Merciful (Błogosławieni Miłosierni), sł. i muz. Mikołaj Budniak
Wszechmocny, sł. Andrzej Dziewit, muz. Andrzej Cudzich
Glory (Chwała), sł. i muz. Andrzej Cudzich
Chcę żyć jak ty, sł. i muz. Mikołaj Budniak