Jesteś tutaj

„Niedziela”: Czas na ludzi sumienia

Autor: 
Niedziela

Niektórzy krytykują pomysł ustanowienia sierpnia miesiącem trzeźwości, gdyż przypada on na czas wakacyjnych wyjazdów. Czy jednak powstrzymywanie się od picia w okresach, w których nie wiąże się z tym ofiara miałoby sens? 

Zapraszamy do lektury „Niedzieli” nr 31 na 2 sierpnia 2015 r.
Proponujemy m.in. artykuły:

Zdążyć na Tabor

Któż nie pozazdrościł choćby raz w życiu szczęśliwcom, którzy byli świadkami Przemienia Pańskiego na górze Tabor. Nie przypadkowo w naszych uszach rozbrzmiewają z tamtej sceny znamienne słowa: „Panie, dobrze nam tu być”. Mimo upływu czasu, każdy może w swym życiu odnaleźć drogę na szczyt spotkania z Chrystusem. 

Prezydent z powołaniem

Chyba nikt w Polsce nie ma wątpliwości, że wybór Andrzeja Dudy na prezydenta był nie lada wyczynem. Jego konkurentowi sprzyjały media, autorytety i sondaże. Nikt też w Polsce nie ma wątpliwości, że o zwycięstwie kandydata z Krakowa w dużej mierze zdecydował jego charyzmat. Czy sukces młodego polityka przekuje się na sukces całej Polski? Oby tak się stało. 

Zadanie łączniczki wykonałam

Jest ich między nami coraz mniej. Ci, którzy przeżyli Powstanie Warszawskie, coraz częściej odchodzą na drugą stronę, dołączają do tych, którzy pozostali w kanałach... Barbara Kolińska przeżyła i cieszy się niezłą kondycją. Spełniła swą misję w Powstaniu, a teraz daje świadectwo prawdzie.

Ładna polszczyzna prosty język

Nawet polityczni oponenci wypowiadają się o niej z szacunkiem i uznaniem. Wcześniej nieznana szerokiej publice, rzutem na taśmę stała się twarzą największej opozycyjnej partii. Kim jest Elżbieta Witek, nowa rzeczniczka PiS-u?

O trzeźwość i abstynencję dzieci

Niektórzy krytykują pomysł ustanowienia sierpnia miesiącem trzeźwości, gdyż przypada on na czas wakacyjnych wyjazdów. Czy jednak powstrzymywanie się od picia w okresach, w których nie wiąże się z tym ofiara miałoby sens? Księża Biskupi na początek sierpnia po raz kolejny zachęcają do abstynencji. 

Za biedni na dzieci

Co pewien czas za sprawą mediów jesteśmy świadkami rozrywających serce scen odbierania rodzicom dzieci. Nie dzieję się tak czasami z powodu jakiejś patologii, ale biedy. Czy zamiast narażać dzieci na niewyobrażalną traumę nie lepiej zastanowić się na możliwościami pomocy finansowej rodzinie? 

W „Niedzieli Młodych”:

* ZAWALCZ O SIEBIE – czyli wybrane zaproszenia na sierpniowe spotkania młodych.

* STRASZNE PIĘKNO APOKALIPSY – rozmowa z ks. Fabio Bartolim o radosnym przesłaniu tej najbardziej tajemniczej księgi biblijnej.