Jesteś tutaj

„Niedziela”: Idziemy do Matki

Autor: 
Niedziela

Człowiek współczesny jest nieustannie w drodze, ułatwiają mu to nowoczesne środki komunikacyjne. Co roku 240 mln osób udaje się do ośrodków kultu religijnego. Czym podyktowana jest decyzja o wyruszenie na pielgrzymkę?

Zapraszamy do lektury 33. numeru „Niedzieli” na 16 sierpnia 2015 r.

Temat numeru: Idziemy do Matki

Płyta CD MP3 „Ratunek” z konferencjami o modlitwie o. Augustyna Pelanowskiego – paulina

Proponujemy m.in. artykuły:

Szukanie dobra wspólnego

„Niedziela” jest pierwszym tygodnikiem, któremu nowy prezydent RP Andrzej Duda udzielił wywiadu. Mówi w nim m.in.: – Moim głównym celem zawsze było, jest i będzie szukanie dobra wspólnego. Politykę rozumiem jako roztropną troskę o dobro wspólne. (...) Niestety, zbyt wielu polityków stawia własne dobro ponad dobro państwa i narodu.

Filar i drogowskaz wiary

Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty i Brat Roger wyznaczali duchowe szlaki katolikom i niekatolikom. Kim był założyciel wspólnoty Taizé, który zginął tragicznie 16 sierpnia 2005 r.? Właśnie obchodzimy 100. rocznicę urodzin i 10.rocznicę śmierci Brata Rogera.

Podróż do średniowiecza

Opactwo cystersów w Henrykowie nazywane jest klasztorem Księgi henrykowskiej, bo tutaj znajduje się słynna Księga, w której zapisano pierwsze zdanie w języku polskim. Tam też jest sanktuarium Matki Bożej Języka Polskiego.

Pielgrzym uświęca świat

Człowiek współczesny jest nieustannie w drodze, ułatwiają mu to nowoczesne środki komunikacyjne. Co roku 240 mln osób udaje się do ośrodków kultu religijnego. Czym podyktowana jest decyzja o wyruszenie na pielgrzymkę?

Częstochowa 1991 i Kraków 2016

W 1991 r. r. Jasna Góra przyjęła papieża Jana Pawła II i 1,6 miliona pielgrzymów z całego świata, których zaprosił do Częstochowy na Światowe Dni Młodzieży. W przyszłym roku będzie obchodzona 25. rocznica tego wielkiego modlitewnego spotkania młodych ludzi.

Wiatr Opatrzności

Antoni Krauze realizuje film „Smoleńsk”. W czerwcu br. zdjęcia kręcono na placu przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. „Niedziela” podaję szczegóły z planu filmowego.

Barcelona bez końca

W wakacyjnym cyklu „Niedzieli” wspaniałości Barcelony i uroki Costa Brava odkrywa aktorka filmowa i teatralna Ewa Dałkowska.

W „Niedzieli Młodych”:

WODOSPAD ŁASKI – czyli jak młodzi założyli glany i poszli ewangelizować Woodstock.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO ROZMOWY – ks. Michel Remery na Twitterze z Panem Bogiem.

Uwaga: KONKURS!