Jesteś tutaj

Ojciec Klimuszko znany i nieznany

Autor: 
Edycja św. Pawła

Jedni oskarżają go o okultyzm, a inni wpisują go na listę świętych, takich jak np. św. Jan Bosko czy św. Ojciec Pio. Skoro wzbudza tyle kontrowersji, jak wytłumaczyć fenomen jego popularności? 

Czesław Andrzej Klimuszko to postać ogólnie znana. Wiemy, że był zakonnikiem służącym Bogu i ludziom. Z fotografii odczytywał historię życia i choroby. Leczył ziołami i wykonywał masaże, udzielał rad, jak żyć zgodnie z Bogiem i naturą. Dzięki zdolnościom jasnowidzenia pomagał pogrążonym w bólu odnaleźć bliskich. Miał też swoje słabości…

Jedni oskarżają go o okultyzm, a inni wpisują go na listę świętych, takich jak np. św. Jan Bosko czy św. Ojciec Pio. Skoro wzbudza tyle kontrowersji, jak wytłumaczyć fenomen jego popularności? Czy naprawdę znamy o. Klimuszkę?

„W ryku maszyn oraz labiryncie kombinacji wszelkich cudów technicznych człowiek współczesny całkowicie się zagubił” - o. C. Klimuszko

Autor
Krzysztof Kamiński – absolwent studiów technicznych i dziennikarskich, reporter o bogatym dorobku zawodowym, popularyzator medycyny naturalnej i ekologii. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Wydawca kwartalnika Porady na zdrowie. Zafascynowany postacią o. Czesława Klimuszki, napisał o nim już wcześniej trzy książki. Dokumentowanie życia wybitnego franciszkanina stało się największą przygodą dziennikarską autora. 

Odbiorcy
Książka dla osób interesujących się ciekawymi postaciami Kościoła Katolickiego oraz zielarstwem 

Mocne strony

  • Aktualność tematu
  • Najobszerniejsza biografia
  • Fotografie o. Klimuszki i jego otoczenia
  • Wydanie uzupełnione  o anegdoty i ciekawostki 

* * *

Krzysztof Kamiński, Ojciec Klimuszko znany i nieznany, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2015, s. 280