Jesteś tutaj

Poradnik miłości na całe życie

Właśnie ukazał się pierwszy tom książki pod redakcją Zbigniewa Kaliszuka Laboratorium Miłości. Przed ślubem. To zapis najciekawszych wypowiedzi z cyklicznych spotkań “Soli Deo” na Uniwersytecie Warszawskim.

Poradnik poświęcony jest oczekiwaniu na mężczyznę/kobietę życia i budowaniu solidnych relacji pod przyszłe małżeństwo. Książka jest zapisem rozmów na ten temat m.in. z Radosławem Pazurą, o. Adamem Szustakiem OP, ks. Markiem Dziewieckim i Jackiem Pulikowskim.

Powiedzieć komuś słowo "kocham" jest to naprawdę gruby kaliber. Za tymi słowami powinna iść niesamowita treść, skrywająca ogromny bagaż wartości. One nie powinny być jedynie deklaracją naszych aktualnych uczuć, ale naszej postawy.

Czym jest miłość? Co robić, by ją odnaleźć? Jak rozwijać relację, aby stworzyć szczęśliwy związek na całe życie? Na co można sobie pozwolić w sferze seksualnej? Jak zrozumieć „drugą połówkę”? Jak zadbać o to, by po latach nasza miłość nie osłabła? – między innymi na takie pytania próbują odpowiedzieć goście spotkań organizowanych przez ASK Soli Deo – małżeństwa, psychologowie, księża, doradcy rodzinni, a także gwiazdy z pierwszych stron gazet.

Fragment książki:

W KULTURZE MASOWEJ rozpowszechniona jest pewna stereotypowa wizja miłości, zgodnie z którą miłość ma być czymś, co przychodzi do nas samo. Aby ją przeżyć, wystarczy poczekać, aż spotkamy osobę, w której się zakochamy i która to zakochanie odwzajemni. Staniemy się wtedy jak dwie połówki pomarańczy i będziemy bezgranicznie szczęśliwi. To jest takie dość piękne, ale zarazem dość naiwne myślenie o miłości, w którym od człowieka, jego wkładu, wysiłku niewiele zależy. W rzeczywistości na miłość trzeba spojrzeć dużo szerzej – nie tylko przez pryzmat uczuć, ale także innych wymiarów bycia człowiekiem. Każdy z nas ma wymiar fizyczny, emocjonalny, intelektualny, duchowy oraz społeczny. Dopiero one wszystkie zebrane razem składają się na to, jak przeżywamy miłość.
 

***
Laboratorium Miłości. Przed ślubem, t. 1., red. Z. Kaliszuk, Fronda, Warszawa 2014.