W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC przedstawia sylwetki ks. Stanisława Zaborowskiego i abp. Jana Łaskiego, czyli osób zaangażowanych w XVI wieku w proces zaszczepiania w Polsce liturgii ściśle według zwyczaju Kościoła w Rzymie
Jesteś tutaj
PROMIC Sp. z o.o.

ul. Św. Bonifacego 9/1
02-914 Warszawa
Od tego wydawnictwa
W Magazynie znajduje się poruszający artykuł o życiu i męczeństwie s. Dorothy Stang, zamordowanej w 2005 roku w Brazylii, a także świadectwo o doznaniu troski Boga w zwyczajnej codzienności.
W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC przedstawia sylwetkę Josepha Ratzingera/Benedykta XVI, ważnego reprezentanta nurtu, który można nazwać „reformą reformy” liturgii.
W Magazynie znajduje się artykuł o niepozornym kapucynie, niezwykłym spowiedniku – św. Leopoldzie Mandiću, a także dwa świadectwa: nawróconego ateisty i matki adoptowanych dzieci, ponadto krzyżówka biblijna i kalendarz.
W numerze Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i – jak zawsze – czytania i modlitwy liturgiczne, propozycje śpiewów na niedziele i święta (Adam Kowalski) oraz części stałe Mszy świętej.
W tym numerze znajdziemy artykuły poświęcone o. Stanisławowi Papczyńskiemu, założycielowi marianów, pierwszego polskiego męskiego zakonu.
Zabawne opowieści o dwóch małych chłopcach, chodzących do szkoły. Jeden to Antek Dobrzyński, drugi - jego Anioł Stróż. Jeden uczy się jak być dobrym człowiekiem, drugi - jak właściwie opiekować się swoim podopiecznym. Spotykają się przypadkowo, ale już zupełnie nieprzypadkowo zostają przyjaciółmi.
W maju m.in. wprowadzenia liturgiczne i rozważania przygotowane przez o. Ireneusza Marię Klimkowskiego z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich (Warszawa)
Cztery artykuły, napisane przez o. Raniera Cantalamessę, kaznodzieję Domu Papieskiego, dają wgląd w jego osobiste doświadczenie Ducha Świętego, a zarazem zawierają niezwykle trafne wskazówki dla nas, jak mamy dać się prowadzić temu Pocieszycielowi.
Wczytaj się w dobre myśli, opowiadające o przyjaźni mądrze i prawdziwie!
Co sprawia, że życie chrześcijanina różni się od życia człowieka niewierzącego? Co nadaje jego życiu blask, chroni przed zniechęceniem i rozpaczą? Tą cnotą jest nadzieja. Jest ona częścią błogosławieństwa, Bożego życia, które otrzymujemy jako ludzie wierzący. Ermes Ronchi w lekkiej, ale i pasjonującej opowieści o nadziei pokazuje, jak bardzo zmienia ona naszą historię, czyniąc ją „cudowną”.
W prostych słowach mieszczą się często wielkie myśli, które wskażą drogę, pouczą lub zmuszą do zastanowienia nad tym, o ukryte jest poza słowami, niedopowiedziane.
W kwietniu m.in. wprowadzenia liturgiczne i rozważania przygotowane przez ks. Jana Reczka, duszpasterza (Skawina – Kraków) i rekolekcjonistę.
W Magazynie znajduje się artykuł Jacka Kowalskiego, historyka sztuki średniowiecznej „Co o chrzcie Polski wiedzieć wypada”.
Niezwykle poruszające refleksje ks. Michała Sopoćki wygłaszane do osób konsekrowanych, ale znakomicie przemawiające również do świeckich.
Jak w każdym numerze – czytania i modlitwy liturgiczne, propozycje śpiewów na niedziele i święta (Adam Kowalski) oraz części stałe Mszy świętej.
W Magazynie znajduje się m.in. artykuł o Piotrze Faberze – jednym z ulubionych świętych papieża Franciszka, rachunek sumienia, a także świadectwo więźnia oraz poruszająca odpowiedź na naszą ankietę „Bóg żyje i działa”.
W Magazynie znajdują się artykuły na temat świętych: Joanny Jugan oraz Cyryla i Metodego, a także świadectwo na temat życie w małżeństwie „na dobre i złe” oraz inspirująca propozycja wielkopostna: „Święci przyjaciele”.
W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC przybliża postać abp. Annibale Bugniniego, a Michał Kozak MIC w cyklu „Pokochać Psalmy” zastanawia się, czy Psałterz to jedna czy wiele ksiąg.
Oto opowieść o Matce kochającej, Mieszkaniu Słowa, Oblubienicy Ducha Świętego. Vito Spagnolo zabiera nas w duchową podróż szlakiem tekstów biblijnych, dzieł świętych i miłości zwykłych wiernych, którzy udali się do Maryi, by uczyć się języka Ewangelii, języka miłości miłosiernej.
W tym roku wypada podwójny jubileusz naszego pisma – macierzysta, amerykańska redakcja dziękuje Bogu za 35 lat ukazywania się „The Word Among Us”, a my, w Polsce – za 25 lat.
Znajdziemy m.in. wstęp do okresu zwykłego (autorstwa M. Zachary MIC) i – jak w każdym numerze – czytania i modlitwy liturgiczne, propozycje śpiewów na niedziele i święta (Adam Kowalski) oraz części stałe Mszy świętej.
Błogosławieństwa, jakie pomieszczono w tym niewielkim tomiku nie są zastrzeżone dla kapłanów. Przeciwnie, są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą wytrwać w przeciwnościach, jakich nie szczędzi życie.
Na 60 stroniczkach kłębią się myśli poukładane, uczesane, trafiające w samo sedno sprawy. Szukacie pokrzepienia? Zajrzyjcie! Szukacie wskazówek? Sięgnijcie! Szukacie nadziei?
W małym pociągu, leniwie wspinającym się do Dardżyling, modli się matka Teresa. Powierza swoje życie Jezusowi, wiecznemu towarzyszowi podróży każdego z nas. I nagle… jej modlitwa staje się rozmową.
W prostych słowach mieszczą się często wielkie myśli, które wskażą drogę, pouczą lub zmuszą do zastanowienia nad tym, o ukryte jest poza słowami, niedopowiedziane.
"Płomyk miłości", "Prezent dla Maryi", "O aniołku, który został muzykiem", "Dzwony na Boże Narodzenie" - każda historia przenosi dzieci w cudowny niebiański świat.
W Magazynie artykuły i świadectwa związane z przeżywaniem adwentu, a także rachunek sumienia.
W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC przybliża postać o. Cipriano Vagagginiego, zaangażowanego w soborową odnowę liturgiczną, redaktora m.in. konstytucji Sacrosanctum concilium
W Magazynie tekst o niezwykłych losach odnowiciela Karmelu na ziemiach polskich, św. Rafale Kalinowskim. Jego życie świadczy o tym, że nigdy nie jest za późno na oddanie się Bogu a zawierzenie przynosi obfite owoce.
Znajdziemy m.in. wstęp do okresu Adwentu (autorstwa M. Zachary MIC) i – jak w każdym numerze – czytania i modlitwy liturgiczne, propozycje śpiewów na niedziele i święta oraz części stałe Mszy świętej.
Jej ciało, w wieku osiemdziesięciu dwóch lat, było jej wciąż posłuszne, a ona otaczała je wszelką troską, ponieważ – jak mówiła – było cenną tuniką, którą pewnego dnia będzie musiała zwrócić Stwórcy tak doskonałą, jak w dniu, gdy przyszła na świat.
André Frossard, zafascynowany Kolbem, przedstawia nie papierową postać, ale prawdziwego człowieka, którego życie jest podporządkowane naczelnej idei miłości - miłości do Maryi, do Boga i do bliźnich. Miłości, dla której oddał życie.
Jest to książka szczególna. Porusza temat małżeństwa chrześcijańskiego, w którym zanim dwoje ludzi zawrze związek małżeński, już są jednym ciałem w Chrystusie przez chrzest i wiarę.
Zabawna wierszowana opowieść o zniknięciu świętego Antoniego i o tym, kto i dlaczego go szukał. Na kolorowych ilustracjach ukryto wszystkie zaginione przedmioty, tak, by zachęcić dzieci do poszukiwań!
W Magazynie znajdują się świadectwa na temat życie we wspólnocie Arka, powołania do kapłaństwa, Bożego prowadzenia w życiu młodej studentki, a także odpowiedź na naszą ankietę „Bóg żyje i działa”. Ponadto krzyżówka biblijna i kalendarz.
W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC przybliża postać Josefa A. Jungmanna (1889-1975), wybitnego historyka liturgii, autora Missarum sollemnia, a także rzecznika kerygmatycznej odnowy w teologii i katechezie
Ojciec Max Huot de Longchamp w swojej książce Spowiedź w szkole świętych daje wartościowy materiał do osobistego czytania duchowego. Ta pozycja może być poradnikiem dla poszukujących sensu praktyki spowiedzi świętej.
W Magazynie znajduje się m.in. artykuł o rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus i ich drodze wiary i miłości („Historia Ludwika i Zelii Martin”), a także świadectwa związane z życiem rodzinnym.
Halina Świrska w cyklu "Nasza okładka" omawia symbolikę ikony św. Michała Archanioła.
Wydawnictwo Promic przygotowało kolejne cztery książeczki, z których każda zawiera nowenny i litanie do św. Charbela, św. Franciszka, św. MIchała Archanioła oraz bł. Stanisława Papczyńskiego.
W Magazynie między innymi świadectwo młodej kobiety, od dzieciństwa zagrożonej utratą wzroku oraz polskiej wolontariuszki, która przez wiele miesięcy odkrywała miłość Boga w Kenii.
Halina Świrska w cyklu "Nasza okładka" wprowadza Czytelników w symbolikę fresku Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny z bazyliki katerdralnej w Sandomierzu.
Kilkadziesiąt aforyzmów mówiących czym jest, czym mogłaby być, czym powinna być miłość, w czym nas ubogaca, a w czym oszałamia, kiedy grzeje, a kiedy może poparzyć…
Oddawanie Jezusowi tego, co dla nas najcenniejsze – oddawanie Mu swojego życia – nigdy nie jest stratą ani marnotrawstwem. Temu zagadnieniu poświęcone są nasze artykuły.
W ramach "Liturgicznego ABC" ks. dr Maciej Zachara MIC przybliża postać o. Piusa Parscha, uczestnika ruchu liturgicznego (pierwsza poł. XX wieku) i propagatora czynnego udziału wiernych w liturgii
„Zachęcam cię – pisze Henri Caffarel – do wewnętrznego wyciszenia, by mogło wybrzmieć w tobie w pełni echo tego, co szeptem powie ci Bóg. Módl się podczas lektury: prawdziwy sens rozważań o modlitwie uchwyci tylko ten, kto słuchając ich, jednocześnie się modli”.
Jak być dobrym na co dzień? Odpowiedzi na to pytanie na kilkunastu stronach udzielają mądrzy ludzie przeszłości - jakże trafnie.
Do źródeł szczęścia wraz z mądrymi przewodnikami, którzy w kilku słowach są w stanie przekazać istotną radę i podpowiedź.
Kilkanaście stron mądrych myśli, które mogą stać się natchnieniem w codziennym życiu - własnym, najbliższych osób, przyjaciół...
Literackie perełki. Wczytajmy się w słowa Dantego, Goethego, Twaina czy św. Katarzyny z Genui. Niech staną się inspiracją i mottem naszych działań.
Wydawnictwo Promic przygotowało pięć książeczek, z których każda zawiera nowenny i litanie do świętych: Józefa, Antoniego, Rity, ojca Pio oraz nowennę do Maryi rozwiązującej węzły.
Artykuły poświęcone są nauczaniu Papieża i temu, jak jego wezwanie do wyjścia na świat, słuchania i okazywania innym Chrystusowego współczucia jest realizowane w konkretnej parafii ks. Guya Noonana
Halina Świrska w cyklu "Nasza okładka" wprowadza Czytelników w symbolikę ikonograficznego przedstawienia Wieczerzy Pańskiej.
Czy naprawdę koniecznie trzeba się spowiadać? Czy Bóg tego potrzebuje, żeby poznać moje grzechy i udzielić mi przebaczenia? Jak robić rachunek sumienia?
Powieść sensacyjna z serii przygód fikcyjnego biskupa Chicago Johna Blackwooda Ryana, który udaje się do Kolonii na poszukiwanie skradzionego z tamtejszej katedry sarkofagu z relikwiami legendarnych Trzech Króli.
W Magazynie znajduje się artykuł o bł. Karolu de Foucauld, tekst ks. Stanisława Klimaszewskiego MIC „Wesele w Kanie Galilejskiej” oraz ks. Jarosława Hybzy MIC „Duch Święty w naszym życiu”.
W kwietniowym numerze miesięcznika między innymi w ramach "Liturgicznego ABC" ks. dr Maciej Zachara MIC przybliża postać o. Lamberta Beauduina, benedyktyna, jednego z inicjatorów ruchu odnowy liturgicznej i prekursora ekumenizm
Na 60 stroniczkach kłębią się myśli poukładane, uczesane, trafiające w samo sedno sprawy. Szukacie pokrzepienia? Zajrzyjcie! Szukacie wskazówek? Sięgnijcie! Szukacie szczęścia?
W kwietniowym numerze miesięcznika między innymi komentarze i medytacje przygotowane przez o. Jakuba Kruczka OP oraz modlitwy wiernych w opracowaniu Bogny Paszkiewicz.
Teksty o Wielkanocy, o św. Piotrze, św. Urszuli Ledóchowskiej (z okazji 150. rocznicy urodzin), świadectwo, kolejny artykuł z cyklu „Wierzę…” („Wierzę w grzechów odpuszczenie”), a także krzyżówka.
Artykuły w marcowym numerze „Słowa wśród nas”, zatytułowanym: „Post, modlitwa, jałmużna”, poświęcone są przeżywaniu Okresu Wielkiego Postu jako czasu duchowej przemiany i otwarcia się na łaskę Bożą.
Na 60 stroniczkach kłębią się myśli poukładane, uczesane, trafiające w samo sedno sprawy. Szukacie pokrzepienia? Zajrzyjcie! Szukacie wskazówek? Sięgnijcie! Szukacie szczęścia?
Książkę można czytać rozdziałami albo na wyrywki, wykorzystując poszczególne teksty jako podstawę do osobistych rozważań. Może być też pomocna podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Mogą z niej korzystać księża, osoby konsekrowane i świeckie w każdym wieku.
Zbiór wzruszających historii nawróceń. Bezdomny narkoman, samotny mężczyzna, kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla, striptizerka, człowiek uzależniony od kokainy i zagubiona ateistka.
Patrick Sandrin przypominając cztery objawienia – z ulicy du Bac, La Salette, Lourdes i z Fatimy, a także ich historyczny kontekst – oraz wydobywa z nich pedagogię, dzięki której możemy głębiej zrozumieć ich przesłanie.