Jesteś tutaj

Kolędy od Matuli

Autor: 
Bosko.pl

Krakowski zespół Matula wydał płytę z kolędami w nowych, bogatych brzmieniowo aranżacjach. Do współpracy zostali zaproszeni m.in. chór mieszany, chór dziecięcy i kwartet smyczkowy. Efekt? Posłuchajcie sami!

– Płyta kolędowa jest kolejnym przedsięwzięciem, przez które chcemy głosić ewangelię – mówią członkowie zespołu Matula. – W trakcie ubiegłorocznych koncertów zapraszaliśmy słuchaczy do wspólnego kolędowania, nasze nieprzekombinowane aranżacje ułatwiały wspólne śpiewanie. To słuchacze namówili nas na nagrania, więc postanowiliśmy przenieść do studia choć namiastkę tamtej atmosfery.

Do projektu zespół zaprosił wielu gości, m.in. chór mieszany, chór dziecięcy i kwartet smyczkowy, co znacznie ubogaciło końcowy efekt. Cały projekt zawiera dwie płyty, na pierwszej oprócz kolęd czytane jest Słowo Boże i historia kolęd, modlitwa oraz życzenia od Matuli. Druga płyta zawiera wersje instrumentalne, doskonałe do rodzinnego czy wspólnotowego kolędowania. Do płyt dołączona jest również książeczka z tekstami.

Płytę Matula Jezusa utula można nabyć w księgarniach: Chrześcijańskie Granie, Lux Veritatis, Misericordia w Bielsku-Białej, Szaron w Ustroniu, Misericordia w Łagiewnikach, Księgarni w Sanktuarium JP II, hurtownia KRAKINFORM w Krakowie, sklepiku przy parafii MB Saletyńskiej w Mrągowie i sklepiku przy parafii Arka Pana w Nowej Hucie.

 

W związku z premierą płyty Matula planuje trasę koncertową. O szczegółach można przeczytać na stronie zespołu.

Spis utworów:

1. Historia Kolęd
2. Dzisiaj w Betlejem
3. Gore Gwiazda
4. Gdy się Chrystus Rodzi
5. Zaśnij Dziecino
6. Północ już była
7. Wśród nocnej ciszy
8. Skrzypi wóz
9. Mizerna cicha
10. Nie było miejsca
11. Przybieżeli do Betlejem
12. Jezusa Narodzonego
13. Modlitwa i życzenia

 

+ CD z wersjami instrumentalnymi kolęd