Jesteś tutaj

Święty Marcin de Porres – Brat Miotła (Perły Klasyki Kina Religijnego)

Autor: 
E-lite Distribution

Fray Escoba (Brat Miotła), dołączony do książki film, to wzruszająca opowieść o życiu świętego Marcina de Porres. Patrząc na czarno-biały obraz, czujemy się naprawdę w „starym kinie”

Książka:

Do niesłychanej dobroci brata Marcina wkrótce dołączyła sława czynienia cudów. Cudowne rozmnażanie żywności, bilokacja, szczególna znajomość sekretów serc otaczających go ludzi sprawiły, że Marcin cieszył się wielkim poważaniem i miłością społeczności Limy.

Tekst do książki przygotował: o. Paweł Krupa OP.

Film:

Fray Escoba (Brat Miotła), dołączony do książki film, to wzruszająca opowieść o życiu świętego Marcina de Porres. Patrząc na czarno-biały obraz, czujemy się naprawdę w „starym kinie”, gdzie prostota i pewna naiwność emocji nieodmiennie wzrusza nawet współczesnego widza. Jest jasne, że celem twórców filmu nie było popisywanie się techniką filmową czy tworzenie skomplikowanych wolt w scenariuszu, ale próba pokazania tego, co chyba najtrudniej pokazać w kinie – dobra, miłości i wiary, która uskrzydla człowieka.

* * *

Święty Marcin de Porres – Brat Miotła, Hiszpania 1961, 101 min, wersja czarno-biała, kolekcja Ludzie Boga nr 61 (Perły Klasyki Kina Religijnego)