Jesteś tutaj

„Słowo wśród nas”: Pamiętajmy o wielkich dziełach Bożych!

Autor: 
PROMIC

W Magazynie znajduje się artykuł Jacka Kowalskiego, historyka sztuki średniowiecznej „Co o chrzcie Polski wiedzieć wypada”. 

Kwietniowy numer „Słowa wśród nas” zachęca do pamiętania o wielkich dziełach Bożych w perspektywie świętowanego w tym czasie Zmartwychwstania Pańskiego i całej historii zbawienia. Artykuły mówią o tym, że Bóg o nas zawsze pamięta, a pamięć o Jezusie pozwala nam doświadczać Jego zwycięstwa i pokoju.

Takim wielkim dziełem Bożym jest niewątpliwie przyjęcie Chrystusa przez całe narody w wyniku działań apostolskich i misyjnych. Właśnie w kwietniu tego roku obchodzimy bardzo ważną i pamiętną dla naszej Ojczyzny 1050. rocznicę Chrztu Polski. W Magazynie znajduje się artykuł Jacka Kowalskiego, historyka sztuki średniowiecznej „Co o chrzcie Polski wiedzieć wypada”. Ponadto zamieściliśmy dwa świadectwa – o relacji z ojczymem oraz o uwolnieniu z uzależnienia od pornografii. Jak w każdym numerze polecamy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych.  

* * *

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie. 

  • rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
  • artykuły pogłębiające wiarę
  • świadectwa czytelników
  • żywoty świętych
  • krzyżówki o tematyce biblijnej