Jesteś tutaj

„Słowo wśród nas”: Kanonizacja bł. o. Stanisława Papczyńskiego

Autor: 
PROMIC

W tym numerze znajdziemy artykuły poświęcone o. Stanisławowi Papczyńskiemu, założycielowi marianów, pierwszego polskiego męskiego zakonu.

Na dzień 5 czerwca zapowiedziana jest kanonizacja założyciela Zgromadzenie Księży Marianów (pierwszego polskiego męskiego zakonu) o. Stanisława Papczyńskiego. Temu świętemu, żyjącemu w XVII wieku, w trudnych czasach wojen, który szczególną troską otaczał dusze w czyśćcu cierpiące i, wyprzedzając swoją epokę, krzewił kult Niepokalanego Poczęcia Maryi, poświęcone są artykuły w tym numerze „Słowa wśród nas” autorstwa marianina, ks. Eugeniusza Zarzecznego MIC.

Jak w każdym numerze polecamy Medytacje na każdy dzień do jednego z czytań mszalnych. 
W Magazynie znajduje się m.in. artykuł „Skutki łamania przymierza z Bogiem”, mówiący o upadku Jerozolimy w perspektywie nawoływania proroka Jeremiasza i wizji Rembrandta oraz nauczania papieża Franciszka, a także świadectwa – o odnajdywaniu Boga w życiu rodzinnym, o darze Eucharystii i odkrywaniu Kościoła. 

Ponadto krzyżówka biblijna oraz kalendarz liturgiczny.

* * *

„Słowo wśród nas” ukazuje się od 1991 roku. To miesięcznik dla tych, którzy pragną w swoim życiu doświadczyć mocy słowa Bożego, pogłębić swoją wiarę i relację z Bogiem. Oprócz artykułów dotyczących życia chrześcijańskiego zawiera medytacje do jednego z codziennych czytań mszalnych, dzięki czemu przybliża słowo Boże i ułatwia jego zrozumienie. 

  • rozważania Słowa Bożego na każdy dzień
  • artykuły pogłębiające wiarę
  • świadectwa czytelników
  • żywoty świętych
  • krzyżówki o tematyce biblijnej