Jesteś tutaj

Biblia Audio superprodukcja – usłysz, czego nie przeczytasz

Najpopularniejsza księga świata teraz w wykonaniu najlepszych polskich aktorów będzie dostępna za darmo.

12 kwietnia 2016 r. ruszyła crowdfundingowa zbiórka w ramach projektu BIBLIA AUDIO superprodukcja. Na stronie www.bibliaaudio.pl można wspierać tworzenie pierwszej w historii dźwiękowej adaptacji Biblii, zrealizowanej z takim rozmachem. Co ważne – już w trakcie nagrań, na poszczególnych etapach produkcji, całość będzie udostępniana nieodpłatnie, w Internecie. Za projekt odpowiada Krzysztof Czeczot producent i reżyser najlepszych polskich audiobooków-superprodukcji takich jak Krzyżacy, Gra o Tron, Ojciec Chrzestny, Jan Karski, Karaluchy czy Blade Runner.

"Usłysz, czego nie przeczytasz"

Słowo Biblia zostało odmienione już przez wszystkie przypadki, we wszystkich językach świata. Sposób realizacji najpopularniejszej Księgi w dziejach ludzkości różni się jednak od koncepcji zwykłego audiobooka. Do projektu zostanie zaangażowanych około 300 aktorów, w tym czołówka polskich gwiazd małego i dużego ekranu, m.in.: Jerzy Trela (Bóg), Adam Woronowicz (Jezus Chrystus), Krystyna Janda (narratorka w Ewangelii wg Świętego Mateusza), Małgorzata Kożuchowska (narratorka w Ewangelii wg Świętego Jana), czy Wojciech Malajkat (narrator w Apokalipsie wg Świętego Jana).

Warstwa dźwiękowa złożona będzie z najwyższej klasy efektów dźwiękowych przenoszących słuchającego w opowiadane historie. Do BIBLII AUDIO zostanie skomponowana oryginalna muzyka, a poszczególne utwory zarejestrowane zostaną przez filharmoników.

Do udziału w nagraniach BIBLIA AUDIO zostaną również zaproszeni ludzie, którzy na co dzień nie zajmują się profesjonalną działalnością artystyczną. 140 Psalmów zostanie skomponowanych i wykonanych przez te osoby, które będą chciały dołączyć do projektu i spełnią wymagania artystyczne zaproponowane przez producenta. Pozostałe 10 Psalmów wykonają profesjonalni muzycy: m.in Stanisław Soyka, czy chór Cracow Singres. Takie połączenie i współpraca amatorów z profesjonalistami powoduje, że projekt BIBLIA AUDIO stanie się nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale również społecznym.

"BIBLIA AUDIO powstanie z trzech głównych powodów: Po pierwsze nasza inicjatywa ma wymiar kulturalny, edukacyjny i społeczny. Ludzie jednoczą się wokół idei, w które wierzą, dlatego chcemy dać każdemu szansę na bycie częścią tego projektu. Czy to poprzez wpłacenie dowolnej kwoty na bibliaaudio.pl czy też poprzez uczestnictwo w samych nagraniach, bo taką możliwość również zaproponujemy.

Po drugie: Biblia jest dziełem, o którym wiedzą wszyscy, ale nie wszystkim udało się ją przeczytać. W dobie cyfryzacji i coraz większych możliwości technologicznych, każdy będzie mógł mieć do niej dostęp. Niespotykana do tej pory dźwiękowa forma i rozmach, przyciągnie tych, którzy do tej pory nie poznali wszystkich pasjonujących historii, o których traktuje Biblia, a ci którzy znają Pismo Święte doskonale - mam nadzieję - odkryją je na nowo.

Po trzecie: Biblia w cyfrowej postaci, zrealizowana na niespotykaną wcześniej skalę oraz przy udziale tak wielu aktorów, realizatorów, muzyków, a także zwykłych ludzi, to nasz wkład w kulturę dla przyszłych pokoleń – swego rodzaju cyfrowy pomnik z okazji 1050-lecia chrztu Polski." – mówi Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO, pomysłodawca i realizator projektu.

Po zakończeniu nagrań BIBLIA AUDIO będzie dostępna bezpłatnie, do odsłuchania na stronie bibliaaudio.pl oraz do pobrania w formie plików mp3. Ostateczny termin udostępnienia nagrania oraz tempo produkcji będą jednak zależały w dużej mierze od środków zgromadzonych w ramach właśnie rozpoczętej zbiórki na www.bibliaaudio.pl oraz od wsparcia uzyskanego od sponsorów. Zbiórka potrwa 45 dni (do 27.05.2016), a wśród nagród przewidzianych za wsparcie kampanii, organizatorzy oferują m.in możliwość spędzenia jednego dnia nagraniowego w studio czy czy też wcielenia się w jedną z biblijnych postaci.

Partnerzy produkcji: ZAiKS, Wydawnictwo Pallottinum.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę: www.bibliaaudio.pl

Już dziś zapraszamy do wysłuchania pierwszych fragmentów BIBLII AUDIO. O firmie:

OSORNO to jedyna w Polsce firma zajmująca się kompleksową produkcją treści audialnych dla wydawnictw książkowych i rozgłośni radiowych. Firma ma na swoim koncie inne zrealizowane z podobnym rozmachem produkcje, takie jak Krzyżacy, Jan Karski, Błękitna Pustynia, Filip, Blade Runner, Karaluchy czy Gra o Tron.

O twórcy:

Krzysztof Czeczot - Aktor, dramaturg i reżyser. W 2002 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, na którym obronił doktorat i gdzie obecnie wykłada. W latach 2002–2008 występował na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. Od 2009 roku mieszka i pracuje w Warszawie.

Wystąpił w kilkudziesięciu filmach fabularnych oraz serialach telewizyjnych.
Autor kilku dramatów, słuchowisk radiowych, libretta operetki „Piękna Helena". Nagradzany na festiwalach filmowych oraz teatralnych, mi.n Złotą Kaczką w 2012 roku za audiobook "Gra o Tron". Na festiwalu Prix Europa w Berlinie otrzymał prestiżową nagrodę Best European Radio Drama of the Year 2013 za słuchowisko "Andy". W grudniu 2014 roku zadebiutował jako reżyser w Teatrze Telewizji inscenizując "Miss HIV" Macieja Kowalewskiego.
Od 2013 roku prowadzi dom producencki osorno.pl produkujący przedstawienia, koncerty oraz treści audio.