Jesteś tutaj

„Don Bosco”: Wychowanie jest sprawą serca

Autor: 
Don Bosco

O salezjaninie ks. Stanisławie Ormińskim, który ułożył melodię do Apelu Jasnogórskiego. Przypominamy postać niezwykłego kapłana, żołnierza AK, uczestnika Powstania Warszawskiego, kapelana grup bojowych i szpitali polowych, nauczyciela, chórmistrza.

W wakacyjnym numerze poświęconym także 200-leciu urodzin
świętego Jana Bosko polecamy szczególnie teksty:

Przypomnienie o życiu i wielkiej roli świętego Jana Bosko, wielkiego opiekuna i wychowawcy młodzieży, twórcy sytemu wychowawczego aktualnego do dziś. 

O tym, jak wykorzystać potencjał drzemiący w grupach rówieśniczych? Mimo możliwych zagrożeń, nie uda się wychować dzieci w izolacji od grup rówieśniczych. Taka separacja spowodowałaby wiele negatywnych konsekwencji. Pokazujemy rodzicom, jak pozytywnie czuwać nad doborem znajomych i przyjaciół ich dzieci. 

O słynnej aktorce Małgorzacie Kożuchowskiej i jej recepcie na szczęśliwe życie. ‑ Bycie katolikiem to powód do dumy – mówi aktorka, słynna Hanka Mostowiak z serialu „M jak miłość”, Jagoda ze „Złotopolskich” i oczywiście Natalia Boska z „Rodzinki.pl”. Przy każdej okazji powtarza, że rodzina bardzo się dla niej liczy i sama pochodzi z wielodzietnej, tradycyjnej rodziny, która „dała jej mocne podstawy, przekazała wartości w życiu najważniejsze”.

O salezjaninie ks. Stanisławie Ormińskim, który ułożył melodię do Apelu Jasnogórskiego. Przypominamy postać niezwykłego kapłana, żołnierza AK, uczestnika Powstania Warszawskiego, kapelana grup bojowych i szpitali polowych, nauczyciela, chórmistrza, a w końcu autora melodii do Apelu Jasnogórskiego, którego słowa ułożył kardynał Stefan Wyszyński. 

Jak wychowywać chłopców. Szósta i ostatnia część poradnikowego cyklu znanego psychologa, autora wielu książek o wychowaniu, ks. Marka Dziewieckiego. Rodzice znajdą w tekstach odpowiedzi na wiele ważnych pytań. 

Oraz jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o naukach św. Jana Bosko, opowiadania pedagogiczne słynnego salezjanina ks. Bruno Ferrero, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Roberta Tekielego i Tomasza Terlikowskiego

 [Artykuły na kolejnych stronach]