Jesteś tutaj

Kadosz na e-płycie

Światło dla zamkniętych oczu - e-płyta (mp3) zespołu Kadosz - debiutuje w internecie na portalu cyfrostudnia.pl.

Światło dla zamkniętych oczu składa się z 13 utworów mieszczących się stylistycznie pomiędzy gatunkami takimi jak soul, funk, akustyczny pop. To bardzo radosne i refleksyjne uwielbienie. Utwory dotykają codzienności wiary i mogą towarzyszyć słuchaczowi każdego dnia i o każdej jego porze, niosąc muzyczne barwy radości wiary rano, w południe i wieczorem. Na pozytywny początek dnia idealnie nadaje się piosenka Nie ma takich słów.

Zespół Kadosz istnieje od 1999 roku, założony został przez Iwonę Ziemniewicz - głos i Marcina Ziemniewicz - gitara basowa, chórki. Na początku wykonywał znane pieśni uwielbieniowe, by później tworzyć też własne utwory. Wiele ich piosenek wykonywanych jest w czasie spotkań modlitewnych w różnych wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym, m.in. „Pójdź za Mną” z Bielska Białej i „Syjon” z Tarnowskich Gór.

Z osiągnięć zespołu – oprócz udziału w licznych ewangelizacjach i rekolekcjach – warto wymienić: III Nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Religijnej w Bielsku Białej w roku 2000, I Nagrodę na festiwalu „Kanaan” w Czerwionce-Leszczynach w roku 2001, nagranie trzech płyt.

1. Ale dziś
2. Może nie wiem i nie umiem
3. Chodź tu i dotknij
4. Jezu, ratuj
5. Nie ma takich słów
6. Choćby nie wiem co
7. Całe Niebo i ziemia
8. Jesteś tu
9. Naucz mnie
10. Światło jest dla zamkniętych oczu
11. Przebaczenie
12. Powiedz mi, Mario
13. A ty Ciągle jesteś ten sam