Jesteś tutaj

Modlitewnik pielgrzyma do Matki Bożej w różnych sanktuariach Polski

Autor: 
Homo Dei

Modlitewnik powstał więc z myślą o wszystkich wiernych czcicielach Maryi, nie tylko pielgrzymach do konkretnego sanktuarium. Oprócz próśb zanoszonych do Matki Bożej w różnych łaskami słynących wizerunkach zawiera także najważniejsze i najpiękniejsze modlitwy maryjne.

Maryja, czuła Matka zatroskana o swe zagubione i cierpiące dzieci oraz Wszechmoc błagająca, której Syn niczego nie odmawia, jest hojną Szafarką łask Bożych, dlatego zwracają się do Niej jako Pośredniczki i Orędowniczki ci, którzy najbardziej potrzebują Bożego miłosierdzia. Modlitewnik powstał więc z myślą o wszystkich wiernych czcicielach Maryi, nie tylko pielgrzymach do konkretnego sanktuarium. Oprócz próśb zanoszonych do Matki Bożej w różnych łaskami słynących wizerunkach zawiera także najważniejsze i najpiękniejsze modlitwy maryjne, litanie i nowenny, które pozwalają dziękować Jej za opiekę, błagać o Jej pomoc w naszych utrapieniach, wysławiać Ją i okazywać Jej naszą miłość każdego dnia.

Spis treści

I. Najpiękniejsze modlitwy maryjne. Pozdrowienia, prośby, dziękczynienia i uwielbienia

II. Modlitwy, litanie i nowenny do Matki Bożej w różnych tytułach

III. Modlitwy z sanktuariów maryjnych
Bardo
Częstochowa
Dębowiec
Gietrzwałd
Gostyń – Święta Góra
Górka Klasztorna
Kalwaria Pacławska
Kalwaria Zebrzydowska
Kałków
Kodeń
Krzeszów
Licheń
Ludźmierz
Nowa Osuchowa
Piekary Śląskie
Rokitno
Skarżysko-Kamienna
Święta Lipka
Toruń, Gliwice, Kraków (MB Nieustającej Pomocy)
Wysokie Koło

* * *

Modlitewnik pielgrzyma do Matki Bożej w różnych sanktuariach Polski (modlitwy, nowenny, litanie), Wydawnictwo Homo Dei, Kraków 2015,  stron 288