Jesteś tutaj

Premiera płyty „Chwała Tobie Tato”

Autor: 
Gospel Box

Drugą płytę zespołu Kadosz „Chwała Tobie Tato” można kupić od dziś m.in. przez stronę internetową fundacji ZaNim (www.fundacjazanim.pl). Krążek zawiera 13 uwielbieniowych utworów, których posłuchać można w samochodzie i w domu, ale pomogą też w modlitwie wspólnotowej.

To drugi krążek zespołu, który na polu ewangelizacji działa od 2000 roku. – Jakiś czas temu Pan Bóg obudził w nas pragnienie służenia mu przez śpiew, choć ani ja ani mój mąż nie jesteśmy wykształconymi muzykami. Ja zaczęłam się uczyć śpiewu… po wydaniu pierwszej płyty – mówi Iwona Ziemniewicz.

Przez wiele lat posługiwali śpiewem, ale czegoś im brakowało. – Od czterech lat czujemy pragnienie uwielbiania Pana Boga naszą muzyką. To oczywiście nie kłóci się z ewangelizacją, ale przenieśliśmy nasz muzyczny punkt ciężkości. Wyniknęło to z naszych doświadczeń życiowych – mówi Iwona.

Płyta Chwała Tobie Tato wyrosła z doświadczenia bardzo trudnego dla Iwony i Marcina. – Straciliśmy mieszkanie, które wynajmowaliśmy prawie za darmo. Znaleźliśmy więc do wynajęcia dom, umówiliśmy ekipę remontową, wszystko było zapięte niemalże na ostatni guzik i właśnie wtedy człowiek, który miał go nam wynająć rozmyślił się. Praktycznie byliśmy bezdomni. Modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem. Nigdy nie doświadczyłam tak wielkiej niemocy. Nie mieliśmy nic. Mogliśmy się załamać albo oprzeć na Bogu. Podjęłam wtedy w sercu decyzję, że choćby wszystko miało się walić my i tak będziemy Cię wielbić. Odtąd wszystko zaczęło się układać. Znaleźliśmy mieszkanie obok kościoła, do którego jedenaście lat jeździliśmy samochodem. W tym kościele powstała wspólnota rodzin z dziećmi. Zaczynaliśmy od trzech rodzin, a teraz jest nas chyba z pięćdziesiąt – opowiada Iwona.

– Wtedy kiedy Bóg pokazywał nam że mamy uwielbiać go muzyką sprzedawaliśmy sprzęt muzyczny ze względu na naszą trudną sytuację finansową. Nie mieliśmy nic. Dlatego oparliśmy się tylko na nim. Zaczęliśmy go uwielbiać i tak powstała ta płyta – dodaje Marcin.

Pieśni, które znajdziecie na płycie rodziły się podczas modlitwy i uwielbień. – Dostawaliśmy świadectwa od ludzi, którym one pomagały się modlić i uwielbiać. Wiele osób pytało nas, gdzie można ich posłuchać, czy jest nagrana płyta. To było dodatkową motywacją aby zarejestrować ten materiał – mówi Marcin Ziemniewicz.

– Nasza poprzednia płyta była popisem tego, co potrafimy. Dlatego przy nagrywaniu kolejnego krążka chcieliśmy żeby Pan Bóg jasno pokazał nam, że tego chce – mówi Iwona. – Pewność, że mamy grać zdobyliśmy na spotkaniu z ojcem Antonello w 2003 roku w Bielsku Białej. Graliśmy tam dla półtora tysięcy ludzi, Bóg pokazał nam że chce abyśmy się tymi pieśniami modlili i żeby to robić dalej – dodaje.

– Szukaliśmy organizacji, która pomoże nam finansowo. Dokładnie w tym czasie Witek Wilk założył fundację ZaNim, Celem fundacji było promowanie dzieł ewangelizacyjnych, ale przede wszystkim muzyki chrześcijańskiej. To dzięki fundacji Witka udało się wydać płytę – opowiadają Iwona i Marcin.

Hebrajskie słowo kadosz znaczy „święty”, to zastępcze imię Boga, którego używali Żydzi. – Na początku nie myśleliśmy o wymowie tej nazwy, która oznacza też „wydzielony”, „odcięty”. Po prostu wydawała nam się dźwięczna. Znaliśmy ją z hebrajskiej pieśni uwielbieniowej. Po czasie okazało się, że nazwa jest bardzo trafna. Chcemy aby to co robimy w zespole było wydzielone tylko dla Pana Boga, poświęcone wyłącznie Jemu – zapewnia Marcin.

Na krążku znajdziecie 13 uwielbieniowych utworów:

1. Tato, stoję tu (Pobierz promocyjną mp3)
2. Chwała Tobie Ojcze
3. Teraz
4. Dotykasz Serca
5. W Mocy objawia się Królestwo
6. O Duchu, Ogniu
7. Przyjmę dziś zbawienie Twe
8. Pan Pasterzem moim jest
9. Wywyższajmy Jego Imię Święte
10. W ręce Twoje powierzam
11. Bądź pochwalony
12. Chwała i Moc
13. Ty jesteś moim Bogiem