Pelagia zostaje porwana i wielokrotnie zgwałcona przez sowieckiego oficera. Chce jak najszybciej zapomnieć o tragedii, jaka ją spotkała, jednak nie może, bo na skutek gwałtu poczęło się nowe życie.
ul. Łopuszańska 32
02-220 Warszawa
Pelagia zostaje porwana i wielokrotnie zgwałcona przez sowieckiego oficera. Chce jak najszybciej zapomnieć o tragedii, jaka ją spotkała, jednak nie może, bo na skutek gwałtu poczęło się nowe życie.
Książka Bill W. i jego sponsor to prawdziwy skarb. Zapisana jest w niej historia przyjaźni jezuity Eda Dowlinga i Billa Wilsona, współzałożycieli wspólnoty Anonimowych Alkoholików.
Kultowy bohater radiowego kabaretu „Sześćdziesiąt minut na godzinę” globtroter Beton-Baton „kurczę pieczone w pysk” powraca po latach na kartach prześmiewczej powieści Marcina Wolskiego.
Kronika zwycięskich bitew stoczonych w walce o wolność węgierskiej gospodarki. Z rekomendacją Viktora Orbána, wybranego w 2015 roku na najbardziej wpływowego polityka Europy.
„Między Berlinem a Pekinem” przyniesie odpowiedź na wiele pytań. Rozmowy Łukasza Warzechy z ekspertami Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia – prestiżowego think-tanku o 25-letniej tradycji – zaciekawią i laika, i specjalistę w dziedzinie stosunków międzynarodowych.
W świecie, w którym ciągle słyszymy o zamachach terrorystycznych, zabójstwach, gwałtach, wojnach oraz potencjalnych zagrożeniach, nie trudno stawiać sobie pytanie o to, czy rzeczywiście żyjemy w czasach ostatecznych. Czy żyjemy w świecie opisanym przez Apokalipsę św. Jana Apostoła?
Książka Śmierć nie istnieje dra Chauncey’a Crandalla, amerykańskiego kardiologa z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie, daje do myślenia. I wierzenia. Połączenie medycyny i wiary wydawało mi się zawsze zestawieniem antagonistycznym, dlatego tym chętniej sięgnęłam po ten tytuł.
Okazuje się, że mimo upływu lat, Fatima nie straciła na aktualności, a może nawet więcej – dziś jest jeszcze bardziej aktualna niż kiedyś.
Osobista podróż autora może stać się dla każdego poradnikiem – jak żyć. Doktor tłumaczy, jak się modlić o uzdrowienie i prezentuje obraz nieba, którego doświadczył.
15 największych bitew Żołnierzy Wyklętych. Rozbijane komunistyczne więzienia, ataki na bagnety i inne spektakularne akcje. Niezłomność, odwaga, braterstwo broni, miłość do Ojczyzny.
Apokaliptyczne przestrogi. Kiedy pojawiły się w historii? Czy pierwszy raz w dziejach mamy do czynienia z ich lawiną? Czy mówią o naszych czasach? Czy wiemy, kiedy i gdzie zacznie się Armageddon?
Czy człowiek pochodzi od małpy? To założenie weszło na stałe do kanonu podręczników szkolnych. Mało który badacz odważy się je zakwestionować. Maciej Giertych postanowił spróbować: sformułował szereg argumentów naukowych obalających tezę ewolucji.
Zbiór szkiców krytycznych Andrzeja Horubały, składających się na niezwykle gorący zapis minionych sezonów III Rzeczypospolitej.
Kompendium wiedzy nt. objawień fatimskich, wzbogacone o Nowe Fakty. Opatrzone wstępem prezesa Światowego Apostolatu Fatimskiego. Autor książki jest międzynarodowym specjalistą w tematyce objawień i współpracownikiem ośrodków fatimskich na całym świecie. Rocznica śmierci siostry Łucji przypada już 13 lutego!
Ludmiła, Barbara i Hela. Przedwojenne polskie Wilno. Trzy siostry, których beztroskie życie przerwała wojna. Wszystkie wywiezione w stepy Kazachstanu, po wojnie każdej z nich los szykuje inną niespodziankę.
Pilecki brał udział w najważniejszych dla Polski wydarzeniach. Żołnierz 1920 roku, potem obywatel odbudowujący z gruzów Ojczyznę, dowódca wojny obronnej 1939 roku. Z misją rozpoznania z własnej woli dostał się do Auschwitz - w piekło niemieckiej fabryki śmierci. Jego powstańcza reduta przy placu Starynkiewicza nigdy nie uległa Niemcom.
Myśl Aldousa Huxleya jest odległa o lata świetlne od umysłowości kogoś, kto zgadza się z chrześcijańską wizją życia i ludzkiego spełnienia. Krytycy stale podkreślali, że huxleyowska wizja jest mrocznym ostrzeżeniem dla świata.
Wielkie talenty, gorące uczucia, pasjonaci, wojownicy, oryginałowie. Zasady, których nigdy nie łamano. Czternaście opowieści z barwnego świata Kresów dawnej Rzeczpospolitej: żołnierze, księża, działacze niepodległościowi, poeta, powstaniec styczniowy, politycy, artyści, a także dwóch sądowo-zajazdowych pieniaczy i jeden szuler-dżentelmen. Z krainy, która dla nas jest już tylko legendą. Dla nich była Ojczyzną.
Piętnaście opowieści ujawniających sensacyjne wątki historii, o których czytaliście na pierwszych stronach gazet.
Uwielbiany przez widzów. Niszczony przez władzę. Wyszydzany przez „kolegów”. Jego życie nie było komedią, tylko nieustannym pasmem zmagań. Za realizację filmów i upartą wierność poglądom reżyser zapłacił własnym zdrowiem.
Nigdy nie szli na dwuznaczne kompromisy. Głośno mówią o zjawiskach, o których inni boją się mówić. Systematycznie wymazywani ze zbiorowej pamięci pozostają wierni – sobie i miłości do prawdy. Historia po latach przyznała im rację. Wciągająca, bardzo osobista opowieść Joanny i Andrzeja Gwiazdów – architektów Sierpnia ’80 i współtwórców „Solidarności”.
Dziennikarskie śledztwo wraca do roku 1966, kiedy powstawał scenariusz, sięga też po dokumenty odtajnione po roku 1989. Przedzierając się przez gąszcz przeinaczeń i dezinformacji, odsłania prawdziwe kulisy wydarzeń.
Ostra i niepoprawna politycznie książka Kłopotowskiego. Jeśli ktoś będzie twierdził, że jest antysemicka, to albo jej nie czytał, albo – jest głupcem. Nie tylko na polski rozum.
Książka Któż jak nie Bóg to lektura obowiązkowa dla tych, którzy niejako wrośli w katolicyzm, ale trwają w nim bezrefleksyjnie. Autorka, opisując swoją historię poszukiwania Boga, na nowo odkrywa przed czytelnikiem, że nauczanie Kościoła katolickiego jest niezwykle logiczne i konsekwentne
Premiera. Bestseller, Top 20 na Amazon.com. Książka, którą czyta się jak pasjonującą powieść obyczajową, jest studium nawrócenia. Duchowa podróż w poszukiwaniu szczęścia, a zarazem czarujący pamiętnik.
Autor prezentuje prawdy wiary w sposób pomysłowy i pogłębiony. Czytelnik dowie się z niej między innymi, jak pogodzić wszechmoc Boga z Jego dobrocią i z istnieniem zła; czy warto jeszcze wierzyć w Stworzyciela.
Pierwsza na polskim rynku książka przedstawiająca obie strony sporu o ewolucję w sposób popularny i zrozumiały dla wszystkich. Bogato ilustrowana zdjęciami, rycinami i tabelami.
Wywiad Tomasza P. Terlikowskiego z prof. Thomasem W. Hilgersem o naprotechnologii, metodzie szukania prawdziwych przyczyn niepłodności, która daje parze szansę na rzeczywiste leczenie, a następnie na poczęcie dziecka w sposób naturalny.
Nieznane opowiadanie Marka Nowakowskiego: "Nic mnie to nie obchodzi!" - to prawdziwe odkrycie Frondy Lux. Dwa opowiadania dedykowane pisarzowi napisali z kolei Łukasz Orbitowski i Piotr Gociek. Ten pierwszy mówi również o prawdziwie męskiej literaturze, o plugawym życiu i psotach Tomka Sawyera.
Serdecznie zapraszamy na promocję książki „Most. Tajna operacja przerzutu Żydów”, która będzie miała miejsce 16 czerwca 2015 r. w Warszawie
Dariusz Wilczak odkrywa kulisy Operacji „Most” – tajnej oraz niesamowicie fascynującej akcji przerzutu prawie 100 000 Żydów na trasie Moskwa – Warszawa – Izrael w latach 1990 – 1992, współfinansowanej przez polską firmę Art-B.
Ryszard Makowski podszywa się pod różne postacie, żeby jak najwięcej „wyciągnąć” ze swojego kabaretowego kolegi. Ta publikacja spowoduje pewnie różne oświadczenia, dementi, a może i procesy sądowe.
Daphne Kingma opisuje przypadki konkretnych osób, które poradziły sobie w sytuacjach skrajnych. W odpowiedzi na gorącą prośbę swojego przyjaciela sporządziła listę rzeczy, które trzeba zrobić, gdy życie się rozpada.
W nękanych głodem i epidemiami krajach Orientu setki tysięcy ludzi opanowują statki, barki i łodzie. Niepowstrzymaną wściekłą falą ruszają ku Europie.
W nowym numerze kwartalnika Fronda LUX same smaczki. Budyń pisze o konserwatywnych punkach, Rozanow o tym, że kultura polska zawdzięcza Rosji wszystko, Trubieckoj zaś, że Rusi Kijowskiej już nie ma.
Pierwsza taka książka o dziewczynach z antykomunistycznego podziemia – o tych bardzo znanych i niemal zupełnie zapomnianych. O tych, które nie zawahały się, by oddać krajowi swą młodość, a niejednokrotnie i życie.
Anna Górska wychowała się w polskiej rodzinie na kresach wschodnich. Jej przejmujące i nadzwyczaj ciekawe wspomnienia są nie tylko przejmującym dokumentem epoki, lecz przede wszystkim świadectwem losu Polki.
Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków to aktywiści, dlatego regularnie hejtują fashystowskiego Kaczafiego, zbierają lajki na płaczące pod baobabem pandy w Afryce oraz wrzucają na fejunia selfie ze swojego zwariowanego życia w korpo.
Krew i ziemia przedstawia Ukrainę z perspektywy innej niż hotelowy balkon w centrum Kijowa. To opowieść o krwi przelewanej za godność, wolność i w obronie ziemi. O kraju, który znalazł się na krawędzi wojny totalnej.
Książka ma na celu obnażenie wynaturzeń, niedorzeczności oraz absurdów, jakie niesie ze sobą feminizm. Autorka opisała 40 tematów, wokół których koncentrują się postulaty feministek (także tych „zdrowych”) lub antyfeministek.
W nowym numerze Frondy LUX apokalipsa, czyli objawienie. Sięgamy do idei Trzeciego Rzymu i jej rosyjskiej uzurpacji. Mówią dla nas: Besancon, Rojek, Marciniak i Żyłko. Piszemy o tropach apokaliptycznych w polskiej fantastyce. I wreszcie o naszym mistrzu, Marku Nowakowskim jako pisarzu postapokaliptycznym. Całość ilustrowana grafikami Jana Lebensteina.
Zastanawiasz się, czy islam jest zagrożeniem dla Europy i chrześcijaństwa? Zajrzyj do najnowszej Frondy LUX i przeczytaj teksty Moniki Bartoszewicz, Marty Brzezińskiej - Waleszczyk oraz Anny Stępniak.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą mieć jasność w kwestii świętych wojen.
Z tekstów Orwella wyłania się obraz kultury będącej lustrem, w którym można zobaczyć kondycję umysłów pisarzy, reżyserów, artystów, którzy dali się zwieść bolszewickiemu projektowi odnowy świata.
O stalinowskich agentach i rozliczaniu wojennych kolaborantów, o chrześcijańskich reformatorach i porażce intelektualistów w obliczu totalitaryzmu, o nadużywaniu słowa „faszyzm”, o sporcie, książkach i głodujących dzieciach - eseje Orwella
Czy człowiek pochodzi od małpy? Czy nauka i Pismo Święte zgadzają się w kwestii powstania życia? Odpowiedzi między innymi na te pytanie daje książka "Stworzenie czy ewolucja? Dylemat katolika" Tomasza Rowińskiego i Michała Chaberka
Właśnie ukazał się pierwszy tom książki pod redakcją Zbigniewa Kaliszuka Laboratorium Miłości. Przed ślubem. To zapis najciekawszych wypowiedzi z cyklicznych spotkań “Soli Deo” na Uniwersytecie Warszawskim.
Fascybująca powieść wydana przez Frondę.
Sześć mitów medialnych na temat papieża. Książka Tomasza P. Terlikowskiego
Komiczna powiastka o życiu, śmierci i ateizmie. Taki podtytuł nosi książka "Frajerskie powiastki" napisana przez Mary Eberstadt
To pierwsza tego typu książka w Polsce napisane przez Wojciecha i Marka Wareckich. Ubiera w młodzieżowy język i „alternatywną” formę naprawdę poważne tematy